До статті про Продана

Представники старої гвардії корупціонерів продовжують просуватися по кар’єрних сходах, покращувати власне фінансове становище і рекетирськими методами тиснути на підприємців.
 
За криміналізацією відносин між державним установами та бізнесом і розподілом прибуткових сфер між кланами, стоять цілком конкретні люди. Одним із таких “рекордсменів” є нинішній очільник ГУ ДФС України у Вінницькій області Продан Мирослав Васильович.

Його історія незаконного збагачення почалась ще у 2012 р., коли Продан Мирослав обіймав посаду заступника начальника ДПІ у м. Вінниці та,  застосовуючи тиск на власника концерну «Поділля» Гиренко Тимофія Миколайовича, придбав квартиру за заниженою вартістю і, як досвідчений шахрай, оформив її на підставних осіб ТОВ «Вінінвестбуд». Із цим трофеєм, що, до речі, що знаходиться  за адресою: м. Вінниця, бульвар Свободи, 1, кв.59, він і досі не розпрощався. Мабуть, цінний, як пам’ять перших шахрайських дій.

Окрім майнових “придбань”, це був початок як фінансового, так і кар’єрного зросту вже начальника ГУ ДФС у Вiнницькiй області Продана Мирослава.
Свій перший незаконий мільйон він заробив на відшкодуванні понад 7 млн. грн. ПДВ пiдприємствам групи "Вiойл" (м. Вiнниця) та ПАТ "Вiнницький олiйножировий комбiнат" (код ЄДРПОУ 00373758).

У 2013 році питання, щодо незаконного виділення з бюджету коштів ПАТ "Вiнницький ОЖК" було піднято в акті (N153/20-34-22-01/36641477 вiд 10.10.2013 р.) ДПI Московського району м. Харкова до ДФС Вінницької обл. Даним актом не підтверджено реальності здiйснення господарських вiдносин з постачальниками і доведено фіктивність справи. Але, при всій начебто прозорості справи – значна сума коштів (7 млн.грн), незаконно відшкодованих ПАТ "Вiнницький ОЖК" так і не була повернута в бюджет, а на офіційні звернення по цьому питанню Продан М.В. та керівники відповідних відділів, надавати будь-яку інформацію та пояснення відмовляються. Оскільки більша частина коштів була спрямована особисто Продану, і тому керівник Головного управління не міг вжити жодних заходів, щоб повернути виділені відшкодування до бюджету.

Продовжуючи розпочату протизаконну справу, вже у квітні-травні 2015 р. Проданом М.В. безпідставно повернуто на банківський рахунок ТОВ "Вектор-М" (група "Вiойл", код 32492828) близько 5 млн. грн. раніше сплаченого податку на прибуток в ДПI Печерського району м. Києва.
Новий неофіційний мільйонер, що причаївся на Вінниччині, не став зупинятись на досягнутому, і організував мережу конвертаційно–транзитних СПД  так званих «податкових ям»:

– ТОВ «Алоха Ок» (код-38797062), обсяг реалізації у 2014р. – 335 773 тис. грн.;
– ТОВ «Абсолют Трейдінг»(код-38500247),обсяг реалізації у 2014 р.- 80 000 тис. грн.;
– ТОВ «Агро-квест» (код-39164922), обсяг реалізації у 2014-2015 р. – 35 015 тис. грн.;
– ТОВ «Агро-справа» (код-38675602), обсяг реалізації у 2014-2015 р – 84 178 тис. грн.
 – ПП «Ідас Л» (код ЕДРПОУ 39370175), обсяг реалізації у 2015 р.- 1 762 тис . грн.;

І це лише ті, про які вдалось знайти інформацію, а скільки їх насправді було – знає лише пан Мирослав Продан. Отже, навіть згідно з цими даними, про які нам достовірно відомо, за період 2014-2015 р. транзитно-конвертаційні СПД під фактичним управлінням Продана М.В. реалізували в загальному обсягу, як мінімум  536 728 тис. грн.

Усі проведені документальні перевірки зазначених СПД є сфальсифіковані і проведені лише після набуття публічного розголосу діяльності даних суб’єктів, сформований податковий кредит вищезгаданими 5-ма юридичними особами вже використаний реальним сектором економіки,  нанесені державі збитки не відшкодовані, а зареєстровані кримінальні провадження закрито.
Знаходячись в системі ДФС і маючи певний вплив, Мирослав Продан, як павук, активно розбудовує ще одну мережу компаній, з метою утворення монополії на ринку сільгосп продукції та з метою побудови єдиної ієрархічної системи. Цей напрямок вже стосувався експортерів сільгосппродукції (горіхів волоських), яких до 2015 р. в Вінницькому краю було безліч. Зараз експортери поділяються на дві категорії: бідолашні і ті, що знаходяться під  захистом посадовця (ТОВ «Хризантема», ТОВ «Атлантінвест», ТОВ «Лекотрейдер», ТОВ «Доміно-16» та ТОВ «Фармтрейдінвест» (остання діє по сьогоднішній день).

Фірми, що знаходяться під захистом Продана, мають зелене світло: по відношенню до них не застосовують кримінально-правові репресії силового характеру; вантажі не арештовуються; мають місце інші приємні речі: в деяких випадках не проводяться митні формальності, транспортні засоби опломбовуються за межами митних постів та митниць.

Інакше виглядає ситуація у тих фірм, хто не “спокусився” працювати під Проданом: їх вантажі або зникають, або арештовуються, і, як товар, що швидко псується, офіційно продається на торгах “своїм” компаніям. А непокірливому експортеру або виплачуються копійки з реалізації його вантажу, або виставляються рахунки (за простій та інші формальності). Доки не домовишся – працювати не дають!

Так вийшло і з підприємством ТОВ «ТРЦ ВОЇНІВ АТО», котре було зареєстровано 17.11.2015 року у Вінницькій області.

Отже, горбатого лише могила виправить, і доки ми не очистимо систему влади від старих «досвідчених» корупціонерів, ми не відбудуємо країну.
До речі,  про звільнення:  нинішній очільник  ГУ ДФС України у Вінницькій області, радник податкової та митної справи ІІ рангу  Продан Мирослав Васильович протягом 2013 та 2014 років обіймав посаду заступника начальника ДПІ Солом’янського району м. Києва, отже підпадає під люстрацію.  Законом про очищення влади, від 16.09.2014 № 1682-VII (ч.1 ст.1, п.6 ч.1 ст.2, п.8 ч.1 ст.3) регламентовано процедуру очищення влади від певної категорії чиновників, а саме: заборона на обіймання певної посади застосовується до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року. Проте, Мирослав Продан не зміщений, а так і продовжує обкрадати громадян і бюджет країни.

Чи можно назвати дії Продана Мирослава зрадою народу і держави?! Звісно – так!

Олександра Кірш

ГО "Всеукраїнська Народна рада протидії корупції та громадської експертизи влади"