Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що досудове розслідування за підозрою у підготовці терактів в Києві народного депутата Надії Савченко та керівника Офіцерського корпусу Володимира Рубана закінчилося і суд у цій справі почнеться вже цього року. Про це він заявив на брифінгу.

За його словами, у слідства є всі докази провини підозрюваних у підготовці терактів.

"Слідство у справі народного депутата України Надії Савченко і громадянина Рубана закінчене. Ми в ході цього слідства отримали всі необхідні докази, що підтверджують первинну версію про підготовку масштабного теракту в центрі української столиці шляхом використання зброї, наданої зловмисникам Савченко і Рубану з відома російських офіцерів у чині підполковника і полковника на території "ДНР".

Генпрокурор зазначив, що зараз підозрювані і їх захисники будуть знайомитися з матеріалами справи, після чого обвинувальний акт буде направлений до суду.

Популярне: “Задерла спідницю та просила взяти аналізи”: В Одесі слідчий поліції влаштувала п’яну ДТП

"На даному етапі ще не визначена міра покарання, яку вноситиме прокурор своїм клопотанням до суду. Але я впевнений в тому, що буде максимальне покарання, передбачене законодавством за вчинення теракту".


Відзначимо, статтею 258 "Терористичний акт" Кримінального кодексу України передбачає покарання від п'яти до десяти років позбавлення волі.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук не має статусу в справі "Савченко-Рубана".

Як розповів глава ГПУ на брифінгу в четвер, 2 серпня, поки немає підстав для визначення куму Путіна будь-якого іншого можливого процесуального статусу, окрім свідка.

"На даний момент достатніх доказів для того, щоб Медведчук отримав будь-якої іншої процесуальний статус крім свідка, у слідства немає", – сказав Луценко.

Він також підкреслив, що слідство ретельно вивчає зв'язки Надії Савченко "ще в 90-х роках з "навколомедведчуковськими" громадськими структурами", зв'язки осіб, які мають якийсь стосунко до нардепа і самого Медведчука.

"Але зараз у слідства немає тих доказів, якими я можу оперувати в публічній площині. На даний момент у нього немає статусу в цій справі. Ми вивчаємо його можливі зв'язки з будь-якою антиукраїнською діяльністю, і не тільки в цій справі", – пояснив генпрокурор.