В останню добу російські війська провели 35 бойових зіткнень на різних ділянках фронту, ведучи активні штурмові дії. Важка ситуація зафіксована на Куп’янсько-Лиманському напрямку, де росіяни намагаються атакувати Куп’янськ та зосереджують значну кількість живої сили та техніки.
Також відзначається активність окупантів на Кліщіївській та Андріївській ділянках, де вони намагаються витіснути українські сили з панівних висот. На південь від Бахмутського напрямку, в місті Авдіївка, також спостерігаються інтенсивні бої в промзоні.
Російські окупаційні війська активізують свої дії на напрямку від Куп’янська до Бахмуту, намагаючись атакувати Часів Яр. Це свідчить про їхню стратегічну мету – дійти до міста Костянтинівки, де знаходиться український залізничний хаб, що важливо для логістичної підтримки. Захоплення Костянтинівки може значно вплинути на логістику та переміщення українських сил, а також створити нові стратегічні виклики для оборони.
Військовий експерт, майор запасу ЗСУ та ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман вказав, що росіяни, крім бойових дій на полі бою, завдають ракетних ударів по території України та проводять інформаційну кампанію.
На південь від Бахмутського напрямку – Авдіївка, одна з найгарячіших ділянок фронту. В місті бої йдуть у промзоні.
«Щодо перспектив Авдіївки, то можна послатися на генерала Валерія Залужного, який зазначив, що ми зможемо тримати оборону міста не менше двох-трьох місяців. На цей час нам вистачить сил та засобів», – відзначив Гетьман.
Українські війська продовжують утримувати позиції в Авдіївці, де навіть з мінімальними втратами завдають значної шкоди ворогові. Цей район є одним з найактивніших в порівнянні з іншими напрямками, і українські сили залишаються там, щоб протистояти окупантам.
Мар’їнка та Вугледар також залишаються об’єктами бойових дій, хоча з меншою інтенсивністю порівняно з Авдіївкою. На захід від цих напрямків у Роботиному ворог намагається витіснити українські сили, що може вплинути на стратегічні позиції на фронті.
Лівий берег річки Дніпро на Херсонщині, зокрема, Кринки та Козачі Лагері, є місцем активних бойових дій. Українські сили утримують оборону на цій ділянці, попри на спроби ворога витіснити оборонців з плацдарму.
Зазначено, що Володимир Путін висловлював думку, що на цьому напрямку існує «вогневий мішок», мовляв, там поранено лише шість росіян, а українських військових та якихось міфічних «найманців» нібито «загинуло» багато. Проте слова кремлівського вождя, за інформацією від ЗСУ, не відповідають дійсності.
«Це найбільш «гарячі» точки на фронті, і там суттєвих змін з початку цього року не відбулося», – підкреслив військовий експерт.
Окупанти активно підтримують свої військові дії на фронті ракетними ударами, зокрема, по прикордонних і фронтових територіях. Це свідчить про збільшену інтенсивність конфлікту та використання різноманітних засобів ведення війни, включаючи ракетні атаки.
Також розпочалася інформаційна кампанія в середині Росії та за її кордоном. Це може вказувати на намагання впливати на громадську думку, створювати сприятливий образ подій або маніпулювати інформацією для досягнення певних політичних чи військових цілей.
«Вони застосовують цілий комплекс дій, тому що їм потрібно досягнути хоч якихось успіхів до президентських виборів в Росії (15 – 17 березня 2024 року відбудеться голосування на виборах в Росії). Не все ж їм постійно брехати», – наголосив Олексій Гетьман.
Окрема увага ЗСУ спрямована на північний кордон України, зокрема Чернігівську, Сумську та Київську області. Росіяни посилили свою діяльність в цьому регіоні, зосереджуючи увагу на кордоні та підсилюючи активність своїх диверсійно-розвідувальних груп.