Росія відкрито у великій кількості поставляє і в Крим, і на окуповані території Донбасу багато важкої військової техніки, в основному наступального характеру. Про це у Facebook заявив представник Києва в підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи по Донбасу Євген Марчук, передає Корупція.Інфо

"Майже на всіх телеканалах журналісти справедливо "допитують" запрошених співрозмовників – що це значить, що можна очікувати від Росії, сценарії… На мій погляд, Росія просто готується відзначити 25-ту річницю Незалежності України. Можливо, навіть так, як це вона зробила в 2014 році, тільки з деякими поправками на нинішні реалії", – написав він.

На думку Марчука, не може змиритися Росія з тим, щоб 25-річчя української незалежності пройшло нормально, щоб до Києва на святкування приїхали лідери провідних країн світу."Навіть якщо Росія і не ризикне повторити щось подібне до серпня 2014 року, то створювана нею ситуація ескалації буде невідворотно продукувати високу гіпотетичність загрози особистої безпеки шановним гостям і їх відмова приїзду до Києва. Думаю, що в Росії вже розроблений і задіяний план, що не тільки зіпсувати, а як зірвати святкування 25-ї річниці Незалежності України", – вважає Марчук.

За його словами, символізм 25-ої річниці Незалежності України для Росії це своєрідна небезпека, небезпечний приклад для неї самої і для її нинішніх сателітів.

"Наша система безпеки вже має хороший досвід і переконаний, активно працює по забезпеченню безпеки проведення 25-ої річниці Незалежності не тільки в Києві. Багато чого буде також залежати від нормальної пильності громадян. Особливо, напередодні 24 серпня. На мій погляд, це той випадок, коли на два-три дні кожна людина повинна відчути себе добровільно мобілізованою. Росії не вдасться зірвати 25-ту річницю Незалежності України", – написав він.