Росія чинитиме тиск на Україну, але повноцінну війну не почне — про це заявив політолог-міжнародник Денис Москалик в програмі “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24”.

“Безумовно, Росія буде чинити військовий тиск. В першу чергу це диверсійно-розвідувальні операції, певні військові маневри. Але найближчим часом повномасштабного вторгнення не буде. Росія, швидше за все, буде вичікувати якоїсь кризи всередині України.

На жаль, Україна залишається проблемною в плані стабільності політичної системи. Відповідно, Росія чекає, коли Україна буде обезголовлена ​​в умовах внутрішньополітичної або економічної кризи. Найближчий ризикований момент — це вибори президента у 2023 році. Надалі, якщо будуть якісь внутрішні проблеми, то Росія буде активніше діяти”, — сказав він.

Експерт пояснив, до яких заходів може вдатися Росія.

“Це будуть проєкти, пов’язані зі створенням подібних Донбасу квазідержавних і інших територій. В першу чергу це південний схід, проєкт “Новоросії” нікуди не подівся. Також розгортання сепаратистських рухів в інших регіонах України — на Закарпатті, Волині, Чернігівщині були певні активності спецслужб. І будуть розгортати регулярні загони, які будуть дестабілізувати українську державу зсередини”, — сказав він.

До слова, Росія посилює свою військову присутність у Чорному морі через масштабні військові навчання Sea Breeze в Україні – з Середземного моря в окупований Крим йдуть два корабля.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на Чорноморський флот РФ.

Так, морське угруповання росіян у Чорному морі поповниться ракетним крейсером “Москва” і фрегатом “Адмірал Ессен” з крилатими ракетами “Калібр”. Зараз вони повертаються з навчань з Середземного моря через чорноморські протоки Дарданелли і Босфор у Севастополь.

“Після прибуття у Севастополь кораблі поповнять матеріальні запаси, проведуть плановий технічний огляд і продовжать виконання завдань за призначенням відповідно до плану бойової підготовки сил флоту”, – повідомили у Чорноморському флоті.