к3

Слідство каже, що знайшло діаманти, а дочка Корнійця називає їх цирконієм
Вчора високопоставленим прокурорським працівникам Володимиру Пашакіну і Олександру Корнійцю, викритим в особливо великому хабарі у розмірі 3,1 млн. гривень, суд повинен був обрати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. До моменту написання матеріалу рішення прийнято не було, хоча його з нетерпінням очікували як самі фігуранти та їхні адвокати, так і представники ГПУ та СБУ, які проводили спецоперацію.

Про це повідомляє Сегодня.ua, передає Корупція.Інфо
Джерела "
Сегодня" в Генпрокуратурі вважають, що перший замначальника Головного слідчого управління ГПУ Пашакін і заступник прокурора Київської області Корнієць стали розмінною монетою у великій прокурорсько-кадровій грі.

"На їх місці могли опинитися зовсім інші люди, справа не у прізвищах, не в посадах, а в тому, що заступнику генпрокурора Давиду Сакварелідзе вкрай важливо показати результативність своєї роботи і управління внутрішніх розслідувань, яке він курирує, – говорить на правах анонімності один з співробітників ГПУ. – У нас зараз половина за Давида, а половина за Шокіна і Гузиря. Перші – ті, хто молодший, другі – постарше. Але й ті, й інші намагаються не висовуватися, щоб не підставитися, оскільки незрозуміло, чия сторона візьме верх. Моя особиста думка – треба підтримати Сакварелідзе. Він молодий, у нього немає старих, консервативних замашок, такий буде рити землю, як екскаватор".

Його колега, який працював ще при Олександрі Медведько і всіх його наступниках, навпаки, вважає, що ставку треба робити на досвідчені, зрілі кадри:

"У Давида, як і у Саакашвілі, одні тільки амбіції і популізм, а з наскоку проблеми корупції ще ніхто не розв'язав, – говорить слідчий. – Наскільки я знаю, Шокін довго не погоджувався повертатися в Генпрокуратуру, і зробив це тільки після декількох особистих прохань президента. А тепер Шокіну ставить палиці в колеса молодь. Думаю, все йде до того, щоб спочатку призначити Сакварелідзе першим замом замість Гузиря, а потім висунути генпрокурором. Тому Давид і старається".

Екс-перший заступник генпрокурора Юрій Гайсинський, якого також попросили поділитися своєю думкою, сказав, що "боротьба з корупцією, безсумнівно, важлива на всіх фронтах, і в органах прокуратури теж, але ще важливіше перемогти її в трьох основних гілках влади – законодавчої, виконавчої та судової".
Тим часом в адвокатських колах вважають, що нинішній прокурорський скандал має шанси згаснути, як поступово зійшли нанівець інші "зразково-показові" – наприклад, пов'язані з колишніми керівниками МНС, яких публічно затримували на засідання Кабміну, або незграбною спробою притягнути до відповідальності народного депутата Сергія Клюєва.

"Не кожен день затримують на хабарах високопоставлених прокурорів, вилучаючи у них великі суми і коштовності, – говорить адвокат Віктор Чевгуз. – Але мій прогноз невтішний: суд відпустить їх під заставу, а потім вони виявляться там же, де й інші – за кордоном, звідки дістати людину набагато важче"

.РЕЛІКВІЇ ВІД ПРАБАБУСІ. Вчора захист затриманих повідомив нову інформацію, яка, на їхню думку доводить непричетність до корупції. Адвокат Віктор Петруненко, що представляє інтереси Корнійця, сказав "Сегодня", що виявлені при обшуку ювелірні вироби були не з діамантів, а з цирконію (нібито набагато більш дешевого замінника, який шахраї часто використовують як підробки). Адвокат стверджує, що експертиза по них не проводилася.

"Крім того, за словами дочки Корнійця Анастасії, вилучені у її батька речі не представляють особливої практичної цінності, оскільки є всього лише сімейними реліквіями і залишилися на згадку від прабабусі", – додав він.