Сьогодні в Мінську проходить засідання синоду Російської православної церкви. На порядку денному лише одне питання: реакція на рішення Вселенського патріархату по Україні.

Константинополь, нагадаємо, зняв анафему з голови УПЦ КП Філарета і заявив про відновлення своїх "володінь" в Україні. РПЦ пообіцяла дати відповідь на ці дії сьогодні, в столиці Білорусі.

Від України приїхав глава УПЦ МП митрополит Онуфрій і запорізький митрополит Лука. Обидва є членами Синоду Російської православної церкви.

Після Синоду відбувся брифінг голови ВЗЦЗ РПЦ митрополита Іларіона:

"Ми вважаємо рішення Синоду церковного у Стамбулі беззаконним і канонічним нікчемним. Ми не беремо цих рішень до уваги і не будемо їх дотримуватися. Розкольники залишилися розкольниками. І та церква, яка вступила з ними в спілкування, тим самим себе виключила з канонічного поля Православної Церкви. Саме це є причиною, по якій ми змушені розірвати спілкування з Константинопольським патріархатом. Поки ці беззаконні і антиканонічність рішення Константинополя залишаються в силі ми не зможемо перебувати в спілкуванні з Константинополем, котори виявився сьогодні в розколі ", – сказав він.

На засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви було прийнято заяву. Члени Священного Синоду визнали неможливим подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським Патріархатом.

ПопулярнеМасові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

У заяві, зокрема, сказано: "Прийняття в спілкування розкольників та підданних анафемі в іншій Помісній Церкві обличь з усіма рукопокладеними ними" єпископами "і" кліриками ", посягання на чужі канонічні уділи, спроба відректися від власних історичних рішень і зобов'язань, – все це виводить Константинопольський Патріархат за межі канонічного поля і, до великої нашої скорботи, унеможливлює для нас продовження євхаристійного спілкування з його ієрархами, духовенством і мирянами ".

"Відтепер і надалі до відмови Константинопольського Патріархату від прийнятих ним антиканонічних рішень для всіх священнослужителів Руської Православної Церкви неможливо співслужіння з кліриками Константинопольської Церкви, а для мирян – участь в таїнствах, що здійснюються в її храмах", – вказується в документі.

У французьких ЗМІ тим часом як факт пишуть, що Варфоломій вже визнав автокефалію української церкви. І називають православний світ "християнської terra incognita".

Перед зустріччю 12 митрополитів, які складають керівництво РПЦ, з ними поспілкувався президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в Мінську болісно ставляться до того, що відбувається в православ'ї і виступають проти його розколу, маючи на увазі події в Україні.