393283_20130722074447

Уже кілька місяців на слуху у військовослужбовців та їхніх родичів чи друзів тема виділення житла для учасників АТО. Здавалося би, все в процесі і йде доволі непогано, проте, нажаль, це лише на перший погляд.  

Отож, Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок. 

Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. 

Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо). 

Але, у Львові учасникам АТО вирішили виділити не землю, а квартири, що, впринципі, не є протизаконним. Проте, проблеми почалися на стадії виділення землі. Кому виділяти? Як цю землю визначити у реєстрах? Хто матиме право користуватися та забудовувати її ?  

У жовтні 2014 року на засіданні виконавчого комітету ЛМР було прийняте рішення про виділення однієї ділянки для будівництва багатоповерхівки на 400 квартир. Депутати затвердили ухвалу «Про надання ЛКП «Рембуд» дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в районі вул. Під Голоском». 

На останньому засіданні виконкому Львівської міськради було винесено на розгляд питання про те, щоб будівництвом багатоквартирного будинку займалося ЛКП «Рембуд». Проте, учасників спілки АТО та сімей загиблих бійців обурила така пропозиція ЛМР: 


«Нам не сподобалася пропозиція міської ради, оскільки впродовж 22 років ЛКП збудувало лише 2 багатоповерхові будинки по вулиці Кульпарківській у той час, коли інші забудовники зводять по 10 будинків щороку. 


І ще один цікавий факт. Як повідомляло ІА ГалІнфо, ще у 2007 році до ліквідації пропонувалося 17 ЛКП «Рембуд», проте на зауваження начальника юридичного управління Гелени Пайонкевич щодо можливої ліквідації  ЛКП «Рембуд», оскільки на той час підприємство було учасником двох судових справ і мало заборгованість більше мільйона гривень, яку, згідно із законодавством, після ліквідації ЛКП, як засновник, відшкодовуватиме Львівська міська рада. Його так і не ліквідували.

  

А тепер погляд зі сторони. Чиновники ЛМР виділяють землю учасникам АТО, але виділяють через підконтрольне ЛКП «РЕМБУД», яке ще у 2007 році повинно було піти під ніж. Більше того,  «РЕМБУД» перебуває у жахливому фінансовому стані. Та пояснення цьому можна знайти у відсутності необхідності проводити тендери для виконання проектних та будівельних робіт. Тобто, можливість певних чиновників проштовхнути своїх проектантів та забудовників.

Андрій Іванович Садовий і його чиновники виступили категорично проти оформлення земельної ділянки на громадську організацію учасників АТО або створений ними житловий кооператив, чому ? 

 права-та-гарантій-учасників-ато


Станом на сьогодні на черзі для отримання житла перебуває більше 600 осіб. Голова ГО "Спілка учасників АТО" Богдана Сірків зазначила, що однієї багатоповерхівки для всіх учасників АТО та сімей загиблих буде недостатньо. Тому представники спілки запропонували депутатам Львівської міської ради виділити ще 2 земельні ділянки. Міські чиновники на чолі з її головою пообіцяли забронювати прилеглі земельні ділянки для будівництва квартир військовослужбовців, однак, коли збудують це житло та чи збудуть взагалі – невідомо. 

Як писав «Вголос», раніше учасники АТО вже заявляли, що мають певні застереження щодо оформлення земельної ділянки у Львові на вул. Під Голоском на ЛКП «Рембуд», бо вважають, що це підприємство не здатне побудувати житловий будинок для воїнів та їхніх родин.