садовий

Яромир Самагальський розкритикував «листи щастя» від мера Львова Андрія Садового, у яких він пише, що «був прихильником» спорудження пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому. І називає Садового дволиким фарисейом, бо насправді він блокував спорудження пам’ятника Митрополиту. Передає Корупція іфно.

За словами Яромира Самагальського, Садовий та його «Самопоміч» відверто гальмували процес встановлення постаменту.

«21 травня на сесії Львівської міськради я з трибуни офіційно поставив вимогу до Андрія Садового дати відповідь всім заявникам, які стали на захист пам’ятника Шептицького. Тоді на стіл міського голови виклали більше 17 тисяч звернень. Нині ж заявникам приходять «листи щастя» від міського голови, в яких він запевняє, що з самого початку підтримував будівництво пам’ятника Шептицькому. Такі дії я б назвав відвертою дволикістю та фарисейством, адже всім відомо, що насправді Садовий та його «Самопоміч» відверто гальмували процес встановлення постаменту», – повідомив він.

Він також розповів, що ще в 2010 році всі відповідні рішення щодо встановлення пам’ятника Шептицького та реконструкції площі Святого Юра публічно обговорили, ухвалили й погодили. Як раптом в 2015 році купка «підбурювачів-активістів» виступили з протестами проти встановлення пам’ятника Шептицькому та реконструкції площі Святого Юра, мовляв ідея погана, адже доведеться переносити дорогу та зрізати дерева. До останнього міський голова блокував підготовчі роботи, а його чиновники перешкоджали погодженню необхідної містобудівної документації.Як відомо, Львів’яни почали отримувати листи від міського голови Андрія Садового,  в яких він переконує людей, що нібито від самого початку був прибічником належного вшанування пам’яти митрополита Андрея Шептицького, а саме спорудження та встановлення постаменту на Святоюрській горі у Львові.

Нагадаємо також, що під час засідань сесій львівської міської ради Андрія Садового не раз звинувачували у тому, що саме він блокує процес реконструкції площі Святого Юра та встановлення пам’ятника Шептицькому.  Через це у травні цього року депутати міськради  погрожували Садовому   ймовірною відставкою та  перенесенням державних заходів з нагоди 150-річчя з дня народження митрополита  Андрея Шептицького зі Львова до Івано-Франківська. 

29 липня на площі Святого Юра відкрили та посвятили пам’ятник Шептицькому. 150 років від дня народження Митрополита вшановували на всеукраїнському рівні, а Львів став центром урочистостей. Зокрема на заходах вшанування пам’яті Шептицького були присутні глава УГКЦ патріарх Святослав Шевчук, Президент України Петро Порошенко з дружиною, міські голови, визначні діячі культури, церкви тощо. Окрім того, на площі, незважаючи на сильну зливу, зібрались тисячі жителів та гостей міста, аби вшанувати пам’ять Митрополита Андрея.