Колишній глава Конституційного суду Олександр Тупицький покарав сам себе. Про це в своєму телеграм каналі повідомив Сергій Лещенко, подаємо його слова в оригіналі.

Раніше, до рішення Тупицького щодо Артема Ситника, діяв принцип, що після призначення особи на певну посаду такий акт уже вважається реалізованим, дія такого акта вичерпується, а його ревізія неприпустима, оскільки порушується стабільність публічно-правових відносин та юридична впевненість.

Це прописувалося рішенням Конституційного Суду від 23.06.1997 № 2-зп (справа № 3 / 35-313), згідно з яким ненормативні правові акти встановлюють не загальні правила поведінки, а конкретні приписи, звернені до окремого індивіда чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію.

Однак в 2020 році КС виніс рішення щодо Ситника за зверненням депутатів Медведчука і Коломойського. Доповідачем у справі був Тупицький, а його підтримала більшість в КС. Вони перекреслили попередню практику про те, що указ про призначення після реалізації вичерпує свою дію.

Тому, створивши нову правову практику справою Ситника, Тупицький навіть не припускав, що через півроку бумеранг прилетить вже відносно нього самого. І указ про скасування призначення Тупицького побудований на тому юридичному фундаменті, який створив сам Тупицький.

Хто яму іншому копає, той сам в неї потрапляє. – зазначив Лещенко.

Додамо, що представник президента в КСУ Федір Веніславський, відмітив, що діяльність суддів Конституційного Суду Олександра Тупицького і Олександра Кaсмініна була спрямована на шкоду українській державі і суспільству.

За його словами, їх перебування на посаді суддів КСУ створювало загрозу національній безпеці, територіальної цілісності та державного суверенітету України.

“Навіть після того, як Володимир Зеленський відсторонив Тупицького через те, що він був підозрюваним у важкому злочині проти правосуддя, суддя КСУ своїми діями всіляко перешкоджав діяльності органів досудового розслідування та фактично використовував Конституційний Суд як рупор для відстоювання своєї абсолютно необґрунтованої позиції”, – підсумував представник Президента в КСУ.