У Львові вночі 19 грудня на 87-му році життя помер знаний український скульптор Петро Кулик.

Петро Кулик народився 1 січня 1933 року в селі Німстові (теперішня територія Польщі). В результаті депортації в 1945 році разом з родиною вимушений був переселитися до Радянської України в Тернопільську область до села Скородинці.

У 1960-1966 роках навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва на факультеті кераміки. Його педагогами були Дмитро Крвавич, Данило Довбошинський, Софія Караффа-Корбут.

Серед найвідоміших скульптурних робіт Петра Кулика – пам’ятник Івану Підкові у Львові, пам’ятник Володимирові Івасюку у Львові, пам’ятник князю Володимиру та княгині Ользі у Чикаго, пам’ятник Івану Франку у Торонто.

Результат пошуку зображень за запитом "петро кулик"

У цього чоловіка було шалене почуття гумору: поруч з його ліжком стоїть труна ‒ на смерть. А ще на Личакові вже понад два роки стоїть його надгробний пам’ятник йому ж самому.

«На надгробку така композиція вигравірована: сонце зійшло і дівчина гілку калини кладе на могилу. Ця дівчина ‒ образ України. Або ж може бути кохана», ‒ жартував колись скульптор Петро Кулик.

Про прощання зі скульптором Петром Куликом буде повідомлено окремо.