601609

СБУ підозрює керівництво ТОВ "Praktiker Україна" (Київ, наразі "Схід Видбудова", Маріуполь) у взаємодії з ватажками "ДНР" і фінансуванні тероризму.

Такі дані містяться в офіційному застереженні СБУ про неприпустимість протиправної поведінки від 5 серпня 2015 року, копію якого оприлюднили представники мережі Praktiker в Україні на прес-конференції в Києві в п'ятницю, передає "Інтерфакс-Україна".

У зв'язку з цим співвласник мережі Praktiker в Україні Олексій Мечинський заявив, що не причетний до фінансування терористичної діяльності.

Водночас він відмовився відповідати на уточнююче запитання, з якої причини і з якою метою в Єдиному держреєстрі юросіб та фізосіб-підприємців здійснена зміна назви ТОВ "Практікер Украна" на ТОВ "Схід Видбудова" і змінено місце держреєстрації ТОВ з Києва на Маріуполь.

Мечинський стверджує, що до кінця 2014 року ТОВ "Praktiker Україна" вивезла з гіпермаркету в Макіївці близько 70% товару та обладнання. За його словами, на сьогодні компанія намагається домогтися зняття вивіски Praktiker з гіпермаркету в Макіївці, який на сьогодні продовжує роботу.

Мечинський припустив, що до можливої діяльності з фінансуванням тероризму може бути причетна низка топ-менеджерів компанії.

За його словами, станом на 11 серпня 2015 року мережа Praktiker в Україні об'єднує чотири гіпермаркети в Києві, Броварах, Миколаєві та Дніпропетровську. Мечинський є власником 75% акцій компанії, інформацію щодо власників ще 25% в статутному капіталі він не уточнив.