0_c23f0_702709fb_orig
18-річна дівчина з Бельгії, яка виросла в ісламській сім'ї, розповіла, як потрапила під вплив онлайн-агітаторів терористичної організації ІДІЛ.
Про це повідомляє The Guardian.
Коли дівчина Майса познайомилася в соцмережах з пропагандистами "Ісламської держави", її життя повністю змінилася. Джинси змінилися джильбабом (одяг для мусульманок, що вкриває все тіло за винятком кистей рук, ступнів і очей). Дівчина вже не ходила в клуби і не слухала реп, хоча раніше його обожнювала. Вона ніколи не вживала алкоголь.
"Я зараз намагаюся зрозуміти, чому робила все це, але в пам'яті порожньо, чорна діра", — говорить бельгійка.
Познайомившись з кількома мусульманками у соцмережі, дівчина стала все більше часу проводити з ними. Потім розмова плавно переключилися на "Ісламська держава" і світле майбутнє нового "халіфату".
Одна з жінок у компанії хвалилася, що підтримує зв'язок з бойовиками в Сирії і іноді їздить туди до чоловіка, який набув ІД.
"Вони розповідали мені, що в ІГ немає злочинності та дискримінації. Говорили, що я там знайшла б собі хорошого чоловіка, хоча, можливо, була б не єдиною дружиною. Міркували про боротьбу з невірними, але ніколи не згадували про страти і іншому насильстві".
Подруги забезпечили Майсу дешевим мобільним телефоном і веліли його нікому не показувати. За нього приходили повідомлення про час і місце наступної зустрічі групи.
"Зараз я розумію, що реально нічого не знала про них. Тільки імена. Але тоді мені цього було достатньо", — каже дівчина.
З-за зустрічей вона все частіше пропускала школу, успішність впала.
"Я дійшла до тієї точки, коли все, чого мені хотілося в житті — це поїхати в Сирію. Я вірила всьому, що мені говорили. Лише потім подивилася відео страт. Плакала", — зізнається Майса.
Навесні 2015 року подруги повідомили Майсе, що виїжджають в Сирію в найближчі дні.
Потім посипалися погрози: якщо Майса не поїде, її вистежать, її рідних і друзів теж, і наслідки будуть жахливими. "Сестри" ипугали дівчину. Вона зважилася і викинула свій секретний мобільник на рейки в метро.
Тепер Майса знову курить, носить джинси і олімпійки, фарбує нігті, на голові — яскравий хіджаб. "Мені промили мізки. Мої думки не були моїми. Це взагалі була не я", — вважає Майса.
За словами експертів, джихадисти націлюються на зовсім молодих людей, до 20 років, які переживають період юнацького бунту.
Жертви пропаганди можуть бути з цілком пристойних родин, як Майса. Але неблагополучні підлітки цікавлять рекрутерів ще більше, тому що у таких стосунки з батьками зазвичай натягнуті, на чому легко зіграти.
"Зовні це схоже на молодіжну субкультуру, тому такі групи відіграють величезну роль", - вважає професор Рік Кулсае, сходознавець з Брюсселя.

624771