В Національному агентстві з питань запобігання корупції фальсифікували висновки перевірки декларації. А у Генпрокуратурі, куди було подано інформацію про правопорушення, повернули усі наявні докази в НАЗК, навіть не розглянувши їх, передає Корупція.Інфо.

Про це заявила Голова департаменту фінансового контролю Ганна Соломатіна під час брифінгу, передає кореспондент 24 Каналу в прямому ефірі.

За її словами, керівниця НАЗК Наталія Корчак блокує переведення системи перевірки декларацій з ручного на автоматичне. І давала вказівки щодо фальсифікації окремих декларацій.

Популярне: “У відповідь на прощання злегка помахувала рукою…”: Батьки емоційно розповіли про доньку яка 66 днів пробула у кoмi і пoмeрлa

Особисто я отримувала вказівки від голови НАЗК для повної перевірки окремих народних депутатів, щоб у результаті вони були "чесними і правдивими" і щоб там не знайшли порушень,
– заявила Ганна Соломатіна.

Вона зазначила, що частина декларацій, яка мала закінчитися у травні, ще навіть не розпочиналася. В цьому переліку 8 народних депутатів. Загалом же за увесь час повну перевірку проведено лише щодо 91 декларації.

При цьому факти правопорушення були направлені до Генпрокуратури. Але невдовзі її працівники привезли усі докази назад і сказали, щоб з такими речами вони до ГПУ не приїжджали. На уточнююче питання Ганна Соломатіна заявила, що ГПУ не просто не знайшла порушень, а навіть не починала їх розгляд. Тому вона ці документи передала до НАБУ.

Окрім того, представників департаменту не допустили до перевірки декларацій суддів Верховного суду.

Відтак Ганна Соломатіна закликала відсторонити Наталію Корчак від посади на час розслідування та провести повний аудит НАЗК.

При цьому Ганна Соломатіна відмовилася називати імена чиновників, про кого йде мова. Відомо, що серед них є високопосадовець з Адміністрації Президента, який викликав її на розмову в АП.