У Генеральній прокуратурі підтвердили, що затримали чоловіка народної депутатки від “Слуги народу” Анни Скороход Олексія Алякіна за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах.

“14 листопада Національна поліція затримала громадянина Російської Федерації, який перебуває в міжнародному розшуку для притягнення до кримінальної відповідальності за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах.

Питання про екстрадиційний арешт вирішується в судовому порядку”.

Алякін після переїзду в Україну у 2013 року отримав українське громадянство. Однак у прокуратурі пояснили, що рішення про набуття ним громадянства було двічі скасоване міграційною службою.

Причиною стало те, що Алякін при оформленні громадянства вніс нібито неправдиві відомості та підроблені документи.

Він оскаржував рішення про скасування громадянства у суді, але 7 листопада 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд у задоволенні позовних вимог йому відмовив.

У прокуратурі повідомляють, що у зв’язку з цим 11 листопада 2019 року розшук Алякіна відновили, в результаті чого його затримали.

Нагадуємо, Анна Скороход – член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. 31 жовтня вона розплакалася в сесійній залі нібито через те, що на засіданні їй відмовили в розгляді поправок до закону про ГТС.
Олексій Алякін був громадянином Росії, в 2013 році отримав українське громадянство, але на початку 2019 року це рішення скасували.

Він – власник ТОВ “Будівельний комбінат “Прогрес”, його пов’язують із російським олігархом Павлом Фуксом.

У 2013 році Алякін в РФ оголосив себе банкрутом. Його заборгованість перед кредиторами досягла суми в 500 млн рублів.

У тому ж році Алякін виїхав з Росії до України й отримав українське громадянство. Заснував будівельну компанію “Прогрес Буд”, зареєстровану в Борисполі.

У грудні 2015 року Тверський райсуд Москви санкціонував заочний арешт Алякіна за звинуваченням в організації розкрадання з банку “Пушкіно” близько 10 млрд рублів.

24 вересня 2015 року Алякіна оголосили у федеральний розшук у Росії, а 20 листопада того ж року його прізвище з’явилося в базі Інтерполу.

9 червня 2018 року Алякіна затримали співробітники Служби безпеки України на вимогу російських органів, він перебував під екстрадиційним арештом у СІЗО, але в листопаді 2018 року за станом здоров’я запобіжний захід йому змінили на домашній арешт.

Екстрадиційний арешт міг тривати до 15 вересня 2019 року.