У Києві на 51 році життя помер відомий український художник Кирило Проценко, якого колеги називали "арбітром вишуканості". Про це повідомив арт-критика Костянтин Дорошенко, передає Корупція.Інфо
Популярне: А він що там забув?: У Мережі з’явились перші фото з похорону Ірини Бережної. Тільки подивіться, хто прийшов попрощатись з нардепкою
Дорошенко написав матеріал про художника. У ньому повідомляється, що причиною смерті Проценко стали проблеми з серцем. Рідні художника не хотіли поширювати інформацію, тому повідомити про це в мережі він вирішив уже лише після похорону колеги.
За словами критика, Кирило Проценко – обличчя сучасного вітчизняного мистецтва. Його роботи відрізняються натуральністю, в них він все спрощував до наївності.
"Помер Кирило Проценко, художник, якого охарактеризує швидше європейське розуміння слова "артист"- реалізувався на різних творчих територіях, Усюди – переконливо і легко. Як буває тільки з глибокими освіченими людьми, чия внутрішня робота, аналіз, продуманість художнього жесту не помітні оточуючим як потуги. Результат же – оптимальний, гармонійний і м'який, немов помах крил метелика. ніби й не коштував зусиль. Для мене Проценко був Петронієм, арбітром вишуканості мого часу, мого Києва. Важливість смаку він заперечував: "Смак – це міф. Це інтерактивна штука, яка постійно змінюється. Складно сказати щось однозначне з цього приводу ". Але цим він як раз і зізнався у володінні справжнім смаком. Тому що будь-яка догма несмачна, смак уточнюється зі зміною світу, з плином часу, з розвитком мистецтва і технологій. Цей пульс Кирило відчував природно , втілюючи в інсталяціях, дизайні предметів і інтер'єрів, відео, роботі з музичними лейблами, вечірках. і, звичайно, смак – це стрижень, не флюгер. Тому, йдучи в ногу з часом, Проценко зберігав розуміння безперервності історії та мистецтва, де ніщо не з'являється ні звідки, не скасовує раз і назавжди того, що було раніше, але вбирає, переосмислює, переробляє. Тепер вже не потрібно говорити і аналізувати творчість Кирила Проценка. Потрібно просто згадати його і сумно посміхнутися ", – сказав Дорошенко.
Кирило Проценко відомий фотопроектами. Він представляв на міжнародних кінофестивалях своє відео; захоплювався скульптурою, створивши у 2000 році разом з художником Іллею Чичканом "Пам'ятник діджеям"; творив медіа- та саунд-інсталяції. Проценко заслужив репутацію одного з найкращих українських дизайнерів, придумавши інтер'єри для київських закладів.