У березні українців очікує зростання цін на певні групи товарів. 

Авто-газ і бензин, незважаючи на прогнози, не дешевшають.  Очікуваного зниження цін на 1-2 гривні в лютому так і не відбулося.  Навпаки, вартість авто-палива в економ-секторі зросла на 20-30 копійок за літр.

Подальше зростання цін пов'язане з подорожчанням імпортного палива на 60-80 доларів за тонну.  На практиці це призведе до підняття вартості літра бензину на 1-1,5 гривні.

Президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук прогнозує зростання вартості палива в зв'язку з закінченням «мертвого» сезону – взимку попит завжди зменшується.  Щоб не злякати покупців, ціни утримувалися.  Навесні, коли попит з боку автовласників і сільськогосподарських споживачів зросте, подорожчання палива не уникнути.

Виросте в ціні і скраплений газ.  В кінці лютого вже був стрибок цін на 10-15 копійок, який пояснюється обмеженнями по поставці імпортного газу в Україну в січні і відсутністю необхідного запасу.

Овочі подорожчають через екстрену розпродажі врожаю через його низьку якість.  В першу чергу це торкнеться картоплі.

Виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова зазначила, що в цьому сезоні реалізація овочів проходить дуже швидкими темпами.  І якщо в 2017-2018 році господарства робили ставку на лютий-березень, то в цьому році більшу частину запасів розпродали набагато раніше – вже в грудні.

У зв'язку з тим, що запаси картоплі почнуть закінчуватися, ціни на нього підвищаться.

Керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Тетяна Гетьман прогнозує подорожчання цибулі на 10% через дефіцит, а капуста виросте в ціні через поганий врожай на Західній Україні.  Фермери на Сході у зв'язку з підвищенням попиту вже підвищили закупівельну ціну на 5-10 копійок, а в березні ціна виросте ще на 15-20 копійок.

Ціни на тепличні овочі «порадують» після початку роботи теплиць, а також стабілізації ситуації в Туреччині, яка імпортує в Україну овочі і фрукти.  Великий вибір цієї продукції на прилавках призведе до конкуренції і, відповідно, зниження цін.

Хлеб стане дорожче.  Правда, не весь і не для всіх.  А в столиці соціальний хліб тепер можна буде купити зі знижкою від 20 до 70% при наявності «Картки киянина».

У КМДА пояснили: раніше знижка в розмірі 25% була доступна для всіх, хто купував хліб в кіосках «Київхліб».  Це призвело до зловживань: хліб скупався великими партіями, а потім перепродували.  Через це зараз буде діяти нова система.  Один власник картки киянина зможе придбати зі знижкою тільки одну одиницю продукції в день на вибір: батон «Фірмовий» (0,5 кг), хліб «Фірмовий український» (0,95 кг) або хліб пшеничний «Фірмовий» (0,65 кг  ).

Інтернет-провайдери попереджали про підвищення тарифів ще влітку 2018 року.

За попередніми даними, вартість виросте в середньому на 20%.  Компанія «Київстар» вже попередила своїх абонентів про подорожчання тарифів з 120 до 155 гривень (в місяць), а «Воля» підніме свій найдешевший тариф на 20 гривень – до 165 гривень.