В Україні можливості знизити ціну на газ для населення немає. Обіцянки політиків зробити це – популізм.

"Зниження тарифів може створити колапс всієї фінансової системи, коли зростання курсу долара неможливо буде спрогнозувати. Тоді вже не стоятиме питання ціни на газ, тоді вже буде стояти питання курсу долара. Вирішуватимуть чи він буде 40, 50 або 60 гривень", – заявив голова НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв у ефірі "Прямого".

Він додав, що зниження ціни газу не буде. Адже це неможливо зробити.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Наприклад, в Італії прийшла популістська партія, яка обіцяла, що ніколи не буде підтримувати банки грошима з бюджету. І через 8 хвилин після приходу до влади вони прийняли рішення, що потрібно підтримати чергові банки. Це найшвидший момент, коли , як то кажуть, перевзулися у стрибку. Думаю, що українські популісти перевзуються на першій хвилині. І не буде ніякого зниження цін на газ", – наголосив голова Нафтогазу.

Зазначимо, що з 1 листопада 2018-го газ для населення подорожчав до 8548 грн за тис. "кубів". Раніше ціна з урахуванням усіх зборів становила 6958 грн за тис. "кубів". Із травня 2019-го ціна на газ для населення повинна становити приблизно 9851 грн за тис. куб. м. Із 1 січня 2020-го – 12 313 грн.