Національна поліція України підвела підсумки роботи за перше півріччя 2017 року: зафіксовано позитивну динаміку розкриття злочинів різного характеру, проте рівень злочинності в країні залишається досить високим, передає Корупція.Інфо

Популярне: Укрзалізниця вміє і приємно дивувати! Дізнайтесь куди курсуватимуть нові швидкісні поїзди

"У сфері особливо тяжких злочинів проти життя і здоров'я людей рівень розкриття злочинів становить від 87% по умисним вбивствам до 93% – нанесення тяжких тілесних ушкоджень зі смертю. Зниження рівня злочинності по групам злочинів становить від 10% до 22% – в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року ", – наводить відповідні дані міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков на сторінці в Фейсбуці в понеділок.

У сфері захисту економіки відзначено зростання рівня розкриття злочинів у сфері господарської діяльності – 22%, у сфері службової діяльності – 53%, у сфері використання бюджетних коштів – 16%. Що стосується протидії корупції, то за вказаний період до суду направлено в 4 рази більше протоколів про порушення антикорупційного законодавства, ніж за перше півріччя минулого року; актів про правопорушення з ознаками кримінального злочину – в 1,5 рази більше; обвинувальних актів за фактом зловживання владою або службовим становищем – в 2,5 рази більше.

А.Аваков також зазначив, що зафіксовано зниження кількості злочинів, скоєних неповнолітніми – на 5%; скоєних щодо неповнолітніх – на 24%.Аваков розіслав Нацполіціі інструкцію по поводженню з рейдерами

Згідно інфографіку за окремими напрямами діяльності Нацполіціі, наведеної главою МВС, в першому півріччі 2017 роки кількість скоєних злочинів зменшилася на 16,5%, а розкриття злочинів – збільшилася на 20,5%.

У сфері протидії незаконному обігу зброї задокументовано на 6% більше фактів такого явища і встановлено в 1,6 рази більше причетних осіб. Вилучено 1200 одиниць вогнепальної зброї, боєприпасів і вибухівки (в порівнянні з 733 од. За аналогічний період 2016 року).

У сфері протидії наркозлочинності досягнення наступні: задокументовано на 21% більше незаконного обігу наркотиків та в 2 рази більше фактів збуту. Вилучено 2,6 тонн наркотичних речовин. Знешкоджено 364 наркопритони, 25 міжнародних каналів постачання наркотиків та 79 нарколабораторій.
МВС хоче реформувати систему безпеки на масових заходах

Що стосується протидії організованій злочинності, то за перше півріччя припинено діяльність в 1,8 рази більше організованих груп і злочинних організацій, викрито діяльність в 1,7 рази більше бандугруповань.

Підводячи підсумки, А.Аваков зауважив, що задоволений тенденцією розкриття злочинів, однак отриманими результатами не задоволений. "Чи задоволений я результатами? Звичайно, ні! Рівень злочинності в Україні неприпустимо високий для цивілізованої європейської країни. Чи задоволений тенденцією – вже до помітного зниження рівня злочинності, зростання розкриття і поліпшенню якості роботи системи поліції? Безсумнівно!" – написав він у Фейсбуці.