Для мене сьогодні чорний день календаря. Рівно сім років тому я змінився. Тоді помер в мені пацифіст. Абсолютну віру в силу слова я змінив на віру в силу дії. Нас тоді вбивали в Кріпосному провулку. Нас не хотіли переконати. Нас саме вбивали. Ми не хотіли силового конфлікту. Так розпочав свій допис у Фейсбук екс-нардеп Борислав Береза.

Нижче подаємо його слова без змін

Майдан все ще залишався мирною формою протесту. Але … Беркут атакував з боку Інститутської. Саме атакував. Їх метою було не тільки розігнати протест, але і залякати учасників вбиваючи протестуючих. Вбивати у них тоді вийшло. З “залякати” не склалося. У нас стріляли тоді, стріляли люди в формі. Замість того, щоб захищати громадян своєї країни, вони вбивали. І цим остаточно підірвали довіру до правоохоронців, яку не вдається відновити до сьогоднішнього дня. Вони тепер кажуть, що виконували наказ і що стріляли по ногах. Але кулі прилітали і в голову. Не випадкові кулі. І я пам’ятаю, як несли на носилках закривавлені тіла загиблих повністю накриті тканиною. Потім травонули газом. Не знаю, що це був за газ, але я відхаркував його до кінця літа 2014 року. А потім вже з боку Грушевського повалила тітушня, яку не чіпали менти. Ті стріляли куди доведеться, а після натовпом забивали тих, хто впав або хто не зміг втекти. Нападали натовпом на одного. І били. Руками, ногами, битами, арматурою і молотками. По головах, по тілу. Били лежачих і тих, що впали. Я це пам’ятаю. І люди бігли. Їх наздоганяли. Валили. І знову били битами і молотками. Знову по голові, по тілу, куди доведеться. Я це пам’ятаю. Я все пам’ятаю. Я не забув. І ви не забувайте.

Відповідь, хто віддав наказ все ще не отримано. Виконавці все ще не названі. Винні, все ще не покарані. Багатьом дали можливість втекти. Кого-то обміняли в Росію. Але я точно знаю, що цей борг ми віддамо. Сповна. І тим, хто віддавав накази тоді. І тим, хто виконав ці злочинні накази тоді. І тим, хто їх покриває сьогодні. І тим, хто їх покривав ще недавро. Просто для цього потрібно пам’ятати, що було тоді і хотіти повернути цей борг. Рано чи пізно можливість представиться. І ми віддамо цей боржок. Сповна. Dixi.

Я часто згадую бійню в Кріпосному провулку. Мені тоді сильно пощастило. Я вижив у тій м’ясорубці. Вижив і нічого не забув. І пам’ять про ті події – це дуже сильний мотиватор до дії, який веде мене по життю і задає для мене вектор в політиці. Так було. Так є. Так і буде. І кожен раз я нагадую всім нам про це, щоб не забути, щоб пам’ятати і щоб рано чи пізно, але покарати всіх хто вбивав нас в Кріпосному провулку, на Грушевського, на Інститутській, на Майдані. Щоб віддати цей борг, про який я не забуду.

Для меня сегодня черный день календаря. Ровно семь лет назад я изменился. Тогда умер во мне пацифист. Абсолютную веру в…

Опубликовано Бориславом Березой Среда, 17 февраля 2021 г.

Додамо, що сьогодні Генеральний прокурор Ірина Венедіктова відзвітувала в Раді. За словами телеграм-каналу “Политика Страны”, звучало багато “перемог” і звітів про реформи. Зокрема, вона пообіцяла розслідувати всі резонансні справи Майдану – в тому числі про вбивства – до кінця 2021 року.

Вона також повідомила, що за минулий рік втричі зросла кількість підозр у справах Майдану. В основному проти суддів, прокурорів, працівників міліції.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.