Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Рада національної безпеки і оборони не має наміру вводити санкції проти колишнього Президента Петра Порошенка, тоді як раніше повідомлялося, що, за словами Авакова, в 2018 році Порошенко отримав матеріали СБУ для введення санкцій проти “112 Україна” і NewsOne.

Про це він повідомив в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону.

Гордон поставив запитання, чи будуть на засіданні РНБО введені санкції проти Порошенка через діяльність Липецької кондитерської фабрики (Росія), що належить кондитерській корпорації Roshen (Київ).

“Я не бачив таких документів … Я не вважаю, що зараз правильно діяти в цьому напрямку. Є претензії до політика Порошенка- пред’явіть їх в судовому порядку”, – відповів він.

Аваков підкреслив, що Порошенко – не ворог України.

“Порошенко – не ворог України. Порошенко – це наша внутрішня політика. Ми маємо до нього претензії, ми його не обрали Президентом. Ми його підтримуємо, а його значна частина населення все ще підтримує. Він отримав представництво в парламенті. Це нормальний змагальний процес” , – сказав він.

Також Аваков зазначив, що йому було смішно чути, що Порошенко оформив на себе телеканал “Прямий”, щоб уникнути санкцій.

Він зазначив, що РНБО не планувало введення санкцій проти колишнього власника телеканалу Володимира Макеєнка.

Також, Аваков стверджує, що п’ятий президент Петро Порошенко мав вагомі підстави закрити телеканали з орбіти кума Путіна Віктора Медведчука, але не зробив цього.

“Мені було прикро чути, коли попередній президент України сказав, що вітає нинішній склад СБУ і шкодує, що минулі працівники СБУ не могли йому подати таких матеріалів. Це неправда. Я особисто знаю, про те, що СБУ і Василь Грицак такі матеріали йому показували і давали, і у нього було більш ніж достатньо підстав. Чому він не прийняв такого рішення. Напевно, у нього були свої резони “, – сказав міістр МВС.

Аваков, зокрема, пригадав 2018 рік, коли на засідання РНБО повинні були винесені санкції щодо телеканалів 112 і NewsOne, але в підсумку був запропонований інший проект по телеканалу “Наш”.

Аваков каже, що під стенограму нагадав про тодішній конфлікт груп Ахметова і Медведчука і запитав, чи навмисно влада буде підігравати останньому на шкоду інтересів першого, замість того, щоб вирішувати питання кардинально по відношенню до всіх каналів. На що, мовляв, Порошенко заспокоїв і розпорядився все відкласти і доручити СБУ доопрацювання.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.