Представник Міністерства оборони Німеччини розповів, що Берлін передасть Україні військову допомогу для боротьби з Російською Федерацією, яка 24-го лютого повномасштабно вторглась на територію Української держави.

Як повідомляє Reuters, на тлі критики Німеччини, мовляв країна не надає Україні достатньо військової допомоги, Берлін погодив продаж близько 60 бойових машин піхоти (БМП) типу PbV-501. Раніше військова техніка стояла на озброєнні комуністичної НДР.

Як наголосив представник міноборони Німеччини, чеська компанія отримала схвалення німецької сторони на передачу Києву 56 бойових машин піхоти типу PbV-501.

Зазначається, що, згідно з газетою Welt am Sonntag, наприкінці 1990-х років Берлін передав БМП Швеції, яка пізніше продала їхній чеській компанії. А чехи запропонували ці машини Києву. Але країни, що експортують німецьку зброю, повинні обов’язково отримати схвалення на угоду в Берліні.

Також напередодні стало відомо, що уряд Німеччини хоче якнайшвидше запропонувати Україні додаткові системи озброєння, щоб посилити опір російської армії. Про це пише Spiegel.

За інформацією видання, група держсекретарів відповідних відомств погодилася запропонувати уряду у Києві список різних систем озброєнь у найближчі кілька днів. Після цього Україна має вирішити для себе, яку зброю вона може використати найкраще.

Незабаром після початку повномасштабної війни Міністерство оборони Німеччини запитало німецьку військову промисловість, які системи озброєння можуть бути доставлені в найкоротші терміни. На основі відгуків відділ міністра Крістін Ламбрехт створив список, що містить понад 200 найменувань.

У ньому фігурують практично всі відомі німецькі виробники озброєнь, а також безліч дрібних постачальників, які хочуть швидко поставити зброю в Україну та можуть це зробити.

Новим у цій ідеї є те, що заплановані поставки — це вже не системи зі складів Бундесверу, а свіжозроблена зброя, яку можна було б відправити прямо до України. Поки що неясно, як укладатимуться угоди. ЄС встановив бюджет 1 мільярд євро, з якого держави-члени можуть фінансувати постачання зброї в Україну. Проте досі Німеччина, ймовірно, не використала кошти ЄС.

Сам Бундесвер уже поставив протитанкові та зенітні ракети, частину зі старих запасів. Також на минулому тижні було оголошено, що Бундесвер має намір продати ще 2000 гранатометів.

Загалом список включає можливе постачання зброї на суму 308 млн євро. Більше половини становлять розвідувальні пристрої, такі як прилади нічного бачення або радарні системи, а також ультрасучасні мікродрони, які оснащені глушниками для відключення сигналу мобільного телефону.

Окрім цього, раніше повідомлялося, що Німеччина готова стати країною-гарантом безпеки для України.