В ході конфлікту в Нагірному Карабасі армія Азербайджану вранці 3 жовтня перейшла в масштабний наступ. Про це повідомила у своєму Facebook представник міноборони Вірменії Шушан Степанян.
Міноборони Вірменії заявило про настання Збройних сил Азербайджану на південному і північному напрямку в Нагірному Карабасі.
“На північному і південному напрямку Арцаха йдуть запеклі бої. Противник, зосередивши великі сили в цих напрямках, перейшов у наступ”, – написала в Facebook прес-секретар Міноборони Вірменії Шушан Степанян вранці в суботу, 3 жовтня.
За її словами, “вірменські підрозділи зупиняють просування противника”.
Зокрема, в Міноборони Вірменії заявили про збиття кількох літаків ВПС Азербайджану. Як відомо, Баку все втрати в авіації заперечує.
Напередодні підрозділи Збройних сил Вірменії в умовах воєнного стану були приведені в стан повної бойової готовності. Повідомлялося, що всі підрозділи зайняли оборонні райони. Здійснюється поповнення підрозділів.
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган висловився щодо конфлікту в Нагірному Карабаху: він сподівається, що Азербайджан продовжить наступ і вважає, що регіон повинен бути звільнений від вірменської окупації. Про це він заявив, виступаючи на відкритті лікарні в Коньї, передає Haberturk.
За його словами, Вірменія “мерзенно окупувала” Нагорний Карабах і напала на Азербайджан.
“Брат Азербайджан почав масштабну операцію як по захисту своєї землі, так і з порятунку Карабаху. Азербайджанська армія врятувала від окупації багато міст. Ми стоїмо за дружній і братній Азербайджан. Ця боротьба буде продовжуватися до тих пір, поки Карабах не буде звільнений від окупації” , – додав Ердоган.
Крім того, вірменська сторона заявляє, що за сьогодні вже збили три літаки Військово-повітряних сил Азербайджану.
Тим часом Міністерство оборони Азербайджану публікує інформацію про втрати вірменської армії. У Баку стверджують, що за шість днів боїв знищили 230 танків та іншої бронетехніки, 250 артилерійських установок, мінометів, РСЗВ, 38 засобів ППО, 10 командних пунктів, 7 складів з боєприпасами, а також ракетний комплекс С-300.
Нагадаємо, 27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації”, обстріл позицій азербайджанської армії і оголосило про початок “стрімкого контрнаступу”. Вірменські влади, в свою чергу, заявили, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію і авіацію.