МЗС невизнаної Нагірно-Карабахської республіки повідомив про поранених при новому обстрілі Степанакерта.

“Збройні сили Азербайджану почали обстріл Степанакерта. Обстріл все ще триває. Є поранені. Один зі снарядів вибухнув недалеко від центру міста, всього поки було чутно два вибухи”, – йдеться в Telegram-каналі відомства.

В офіційному каналі МЗС Нагірного Карабаху також повідомляється про початок обстрілу столиці.

Раніше Вірменія і Азербайджан повідомили про те, що вночі в Карабасі тривали запеклі бої. У вірменському Міноборони заявили, що збили три азербайджанських літака, в Баку це повідомлення спростували.

Міністр оборони Азербайджану Ільхам Алієв дав вказівку всім видам Збройних сил, включаючи ракетно-артилерійські війська, бути готовими завдати удари з усіх наявних важких озброєнь по місту Ханкенді, яке є “столицею” невизнаної Нагірно-Карабахської республіки.

Фото:Brendan Hoffman / Getty Images

Удар може бути завдано і по іншим населеним пунктам в разі, якщо окупанти найближчим часом не припинить обстрілювати населені пункти Азербайджану.

Про це заявляє у понеділок Міністерство оборони Азербайджану, повідомляє агенттво Trend.

“Збройні сили Вірменії, що несуть втрати уздовж лінії фронту, почала мстити за свої невдачі, обстрілюючи населені пункти Азербайджану, розташовані поблизу лінії зіткнення військ, а також завдаючи шкоди цивільному населенню, йдеться в повідомленні”, – зазначає агентство.

Незважаючи на те, що Міноборони неодноразово попереджало протилежну сторону, Вірменія, роблячи такі нелюдські кроки, змушує Баку прийняти адекватні заходи.

Однак азербайджанська сторона ще раз закликає Вірменію дотримуватися норм міжнародного права і утриматися від застосування сили по відношенню до мирного населення.

Фото:Brendan Hoffman / Getty Images

У той же час, за даними представника “міноборони Карабаху”, полковника Віктора Арустамян, вірменська сторона на лінії зіткнення втратила 20 військовослужбовців, з них шестеро – офіцери або прапорщики, повідомляє newsarmenia.am.

Крім цього, за його словами, поранено 72 військовослужбовців, з них вісім – офіцери або прапорщики, безвісти зниклими вважаються 26 солдатів. Втрати в техніці у вірменської сторони – сім танків: “Ми підбили вже 18 танків противника, три БМП, два вертольоти, шість безпілотників, інше озброєння”.

“З нашого боку загинули четверо цивільних, в тому числі, одна дитина і троє членів однієї сім’ї, по-звірячому вбитих в селі Талишев”, – заявив Арустамян.

При цьому він спростував чутки про загибель вірменського генерала і полковника.

У свою чергу МЗС Нагірного Карабаху відзначив допомогу міжнародної спільноти.

“Вітаємо зусилля глав держав-співголів Мінської групи ОБСЄ і міжнародної спільноти в цілому, спрямовані на негайне припинення збройної агресії Азербайджану і деескалацію напруженості. У той же час зазначаємо, що всі вимоги і заклики міжнародного співтовариства цинічно відкидаються потрійним союзом Туреччини, Азербайджану і терористичних організацій .

Закликаємо міжнародне співтовариство визнати незалежність Республіки Арцах з метою забезпечення прав громадян Арцаха на життя і мирний розвиток. В умовах, що склалися міжнародне визнання Арцаха є єдиним дієвим механізмом відновлення миру і безпеки в регіоні”.