Дмитро Разумков планує залишатись в політиці, у разі, якщо його відкличуть з посади спікера. Голова Верховної Ради наголосив, що йому подобається його робота – і як керівника парламенту, і як нардепа.
Про це Разумков повідомив в ефірі одного з українських телеканалів. Він запевнив, що з політики нікуди не піде.
100 %. Мені подобається моя робота і в якості народного депутата, і в якості Голови Верховної Ради. Я буду працювати. Я залишуся в політиці і буду далі рухатися,
– наголосив Разумков.
Політик зауважив, що повинен рухатись далі – адже ще не виконані обіцянки, які давали ще під час передвиборчої кампанії 2019 року. Це він начебто робитиме попри протидію опонентів, кого саме спікер має на увазі – він не уточнив.
Заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук вважає, що до Разумкова назбиралось чимало питань – зокрема щодо певних його голосувань. Політикиня вважає, що добре було влаштувати відверту розмову між Разумковим та президентом Зеленським.
Відзначимо, що в парламенті знайдуться голоси за відставку Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради України.
Про це УНІАН повідомило джерело у фракції “Слуга народу”.
“Я думаю, що питання Разумкова буде винесено у Трускавці. З вірогідністю у 90%”, – сказав співрозмовник.
На запитання, чи знайдеться у ВР 226 голосів, аби зняти Разумкова з посади спікера ВР, співрозмовник агентства спрогнозував, що це справді так.
За його словами, за це питання можуть проголосувати, зокрема, представники групи “Довіра”, частина депутатів фракції “Голос”, а також, можливо, частина депутатів групи “Партія “За майбутнє”.
Варто також зазначити, що внутрішньопартійний конфлікт спікера і решти слуг вже давно досяг піку. Так, народний депутат від “Слуги народу”, представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський в ефірі телеканалу “Еспресо”.зазначив, що Порівняння спікером Дмитром Разумковим голосування законопроєкту про олігархів із голосуваннями за Харківські угоди та “закони 16 січня” є безпідставним.
“До його позиції (спікера. – ред) і коментарів є багато запитань.
Особливо щодо вчорашніх слів, що я і Стефанчук ввели в оману під час голосування. Нібито проголосували не за той текст законопроєкту.
Прикро, що голова Верховної Ради порівнює голосування за закон проти олігархів з ганебними голосуваннями, які мали місце 27 квітня 2010 року, коли ратифікувалися Харківські угоди, і 16 січня 2014-го.
Тоді, по-перше, ухвалювалися закони, які йшли на шкоду українській державності, суверенітету, територіальній цілісності, мали на меті узурпацію влади й відбувалися взагалі піднесенням рук, з вимкненим табло”, – заявив нардеп.
Представник президента заявив, що під час голосування за законопроєкт про олігархів “повністю” дотримались регламенту.
“І говорити про те, що ми допустили якісь системні, серйозні порушення, правових підстав точно немає.
І щобільше, немає підстав стверджувати, що Верховна Рада проголосувала якісь взаємовиключні правки, які нібито розбалансовують закон”, – додав Веніславський.
Відзначимо, що 1-2 жовтня у Трускавці в готелі Rixos Prykarpattya відбудеться виїзне засідання фракції “Слуга народу”. Планується, що в ньому візьмуть участь президент Володимир Зеленський та представники Офісу президента й уряду.
Разумкову не надходило запрошення на засідання фракції “СН” у Трускавці. “Але ми не виключаємо, що голова Верховної Ради буде в ці дні на Західній Україні, зокрема, у Львівській області”, – зазначила прес-секретар Разумкова Ольга Туній у коментарі УНІАН 27 вересня. Водночас у Разумкова не виключають, що якщо відповідне запрошення надійде, то спікер відвідає засідання фракції.
На думку політолога Володимира Фесенко, на виїзному засіданні фракції у Трускавці вирішуватиметься питання відставки Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради. Раніше Разумков звернувся до антикорупційних органів із тим, аби вони перевірили інформацію про начебто пропозиції хабарів за голоси за “деякі відставки”.