Рейтинг колишнього спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова росте після його відставки, адже українці схильні підтримувати політиків, яких «образили», переконаний заступник директора соціологічної групи Рейтинг Любомир Мисів.
«Разумков став медійним персонажем після своєї відставки. Якщо ми порівняємо цифри довіри до нього, то побачимо, що близько чверті, а інколи і третина респондентів не могли згадати, хто це такий. Багато людей не знало про протистояння між Разумковим і партією влади. Перехід в активну медійну позицію додав [рейтингу] Разумкову», — зазначив Мисів в ефірі Радіо НВ.
Соціолог додав, що Разумков може закріпити свої позиції в політиці, але для цього йому знадобиться підтримка, зокрема і медійна.
«Він є перспективним політиком, але питання в тому, наскільки довго він може втримати цю нішу, тому що поки це ефект новизни і його не так легко зберегти. <…> Людей, яких ображають в політиці, українці люблять. У Юлії Тимошенко рейтинг піднявся, коли її посадили до в’язниці. Питання в тому, наскільки люди, які зацікавлені в тому, щоб Разумков пішов на вибори і створив свою політичну силу, будуть підтримувати його у медійному полі», — вважає Мисів.
Щоправда, варто було Разумкова зняти з посади спікера, як Верховна Рада почала ухвалювати важливі законопроекти. Пр це на своїй сторінці у Фейсбук наголосив блогер Євген Прокопишин.
“Тільки-но Разумкова прибрали з керівництва ВР, як відразу і законопроект проти ОАСКу прийняли — прям чудеса та й годі… ВР прийняла в 1-му читанні законопроект «про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції» (№5067, президентський).
Це законопроект забере в ОАСКу всі судові спори, у яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів та будь-якого іншого суб’єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України (тобто, тепер рішення Уряду, НБУ, АМКУ і тд можна буде оскаржити лише у Верховному Суді, а не у судді Вовка за невелику суму, як це відбувається зараз). По суті це дозволить не ліквідовувати сам ОАСК (я взагалі не бачу сенсу в ліквідації Суду, бо рішення приймають зашкварені судді, а не інституція)”, – наголосив він.
До слова, питання політичної кар’єри Разумкова було під питанням ще нещодавно, але у Слузі народу заявляють, що наразі немає юридичних підстав позбавити депутатського мандата колишнього спікера. Про це в ефірі телеканалу Дом сказав депутат від СН Олександр Качура.
«Немає поки що процедури, яка б дозволила позбавити його мандата. Але, якщо у колег є якісь варіанти… Я, як юрист, не бачу. Якщо в цьому вони бачать доцільність якусь, юридичний механізм, будь ласка, нехай вони озвучать такі варіанти», — зазначив він.
За словами депутата, забрати у Разумкова мандат можна у тому випадку, якщо він напише заяву про вихід із фракції.
«Розумків, наскільки мені відомо, не писав заяву про вихід із фракції…Можливо, у юристів фракції інша позиція. Але я кажу навскидку, що зараз таких підстав я не бачу», — додав Качура.
У це же час п’ять політичних партій подолали б п’ятивідсотковий прохідний бар’єр на виборах до Верховної Ради, якби вони відбувалися найближчим часом, свідчать результати дослідження “Електоральні орієнтації громадян на виборах до Верховної Ради України, оцінка ними матеріального становища та питань, пов’язаних з опалювальним сезоном”, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 23 до 27 жовтня 2021 року на замовлення інтернет-видання “Обозреватель”.
Згідно з результатами опитування, найбільшу підтримку виборців отримала політична партія “Слуга народу” (за неї готові віддати свій голос 15% усіх опитаних). За партію “Європейська солідарність” готові проголосувати 12,4% усіх респондентів, за партію “Опозиційна платформа – За життя” – 7,5%, за Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 7,2%, за неіснуючу партію Дмитра Разумкова, запропоновану для дослідження як експеримент, – 5,5%.