Сотні невеликих штурмових груп, переважно по вісім/десять військових — рушійна сила ЗСУ на півдні України, заявляється в останньому матеріалі The New York Times. Кожній з таких груп доручено атакувати траншеї, смугу дерев чи навіть будинок.
Саме так, за даними ЗМІ, деокуповували Урожайне на Донеччині та Роботине у Запорізькій області. Завдяки цьому українська сторона на фронті просувається повільно, але успішно.
NYT пояснює, що будь-який будинок, який вдається звільнити таким групам — лише плямка на карті. Втім, він може бути опорним пунктом для ворога.
«Це важкий спосіб вести війну — село за селом, будинок за будинком — без гарантії успіху. Однак, бувши взятими та захопленими, вцілілі російські укріплення служать українцям базою для планування свого наступного кроку», — йдеться у статті.
За даними ЗМІ, звільнення Урожайного та Роботиного підтвердили те, що захисники прорвали першу лінію оборони РФ.
«Українцям належить пройти ще близько 60 миль (близько 97 кілометрів — ред.) важкої дороги, перш ніж вони зможуть досягти узбережжя (Азовського моря — ред.), і, принаймні, ще одна добре укріплена російська оборонна лінія на їхньому шляху, — пише ЗМІ. — Росіяни чинять шалений опір, захищені укріпленими позиціями, мінними полями і перевагою у повітрі. Морські піхотинці очікують, що бій буде кривавим і повільним».
Водночас останнім часом армія окупантів перейшла до нової тактики, зокрема у Запорізькій області. Там вони почали підпалювати мінні поля.
Росіяни намагаються зробити і без того підступні мінні поля ще більш смертоносними. Так, окупанти обкладають ділянку, заповнену мінами, легкозаймистою речовиною. Щойно українські сили починають розміновувати місцевість, росіяни скидають вибухівкуз безпілотника, що спричиняє море вогню і вибухів.
Мінування робить контроль над дорогами з твердим покриттям вкрай важливим, адже це найбезпечніші шляхи, тому що міни легше виявити і знешкодити.
«Росіяни знають про це і встановили оборонні споруди вздовж траси Т0158 з бетонними бункерами для кулеметників. Російські безпілотники тримають дороги під постійним наглядом», — пише видання.
А ось як повідомляють аналітики ISW, армія РФ передислоковується в Луганській області, щоб втримати позиції на півдні України у ході українського контрнаступу.
Йдеться про розгортання 25-ї загальновійськової армії на Куп’янському напрямку, яка нібито має замінити «резервну армію» 41-го підрозділу.
«Нині Росія почала перекидати «резервну армію» в Луганську область, аби перекинути 41-у армію на Південь. За словами керівника ГУР Кирила Буданова, 25-а загальновійськова армія вже бере участь у боях на Куп’янському напрямку. Втім, «резервна армія» навряд чи буде боєздатною, враховуючи її поспішне розгортання», — мовиться у повідомленні.
Зазначимо, що підрозділи 41-ї загальновійськової армії разом з 90-ю танковою дивізією брали участь у безрезультатній наступальній операції Росії взимку 2023 року.
Аналітики Інституту вивчення війни припускають, що зазначені окупаційні підрозділи виснажені й ще жодного разу не були на ротації.
Водночас 25-а загальновійськова армія, яку створили наприкінці червня 2023 року, може налічувати близько 30 тисяч військових, її формували як «стратегічний резерв». Вона буде «готова» не раніше жовтня – листопада 2023 року. Проте при грамотній тактиці командування, ЗСУ можуть з легкістю прорвати оборону ворога — це лише питання часу