Суд у Гаазі винесе вирок у справі про збиття малайзійського “Боїнга” – рейсу MH17 тільки через рік. Про це заявила генеральний прокурор Ірина Венедіктова в ефірі програми “Свобода слова”.
“Прокурори вже в листопаді цього року скажуть свою завершальну промову. Судді вже поставили графік, коли вони можуть винести цей вирок. Це може бути або вересень 2022 року, або листопад 2022 року, або грудень 2022 року”, – сказала Венедіктова.
Венедіктова також відповіла на запитання нардепа Ірини Геращенко, навіщо президент України Володимир Зеленський передав главі РФ Володимиру Путіну важливого свідка у справі MH17 Володимира Цемаха, який був учасником збиття МН17.
За її словами, це сталося в рамках обміну полоненими між Україною Росії. Однак, як підкреслила генпрокурор, це ніяким чином не зашкодить справі судового слідства в Гаазі.
Також Венедіктова зауважила, що Геращенко задає питання “не на користь слідства”.
“Пані Ірина. Ви – політик. Я – прокурор. Поки справа йде, ми, прокурори, не можемо розкривати деталі. А питання, які ви ставите, – точно не на користь слідства і судового розгляду. Не треба політизувати кримінальні справи”, – акцентувала Венедіктова.
Крім цього, вона підкреслила, що обміни з видачами, оскільки це різні юридичні процеси. Тому їх плутати не варто.
На завершення своєї промови вона закликала не заважати працювати прокурорам Нідерландів.
“Вони дуже чесно і професійно виконують свою роботу, щоб дійсно можна було вкластися в ці терміни, які поставили в суді”, – підсумувала генеральний прокурор.
Зазначимо, що Генеральний прокурор Ірина Венедіктова нещодавно перебувала з робочою поїздкою у Гаазі, а 9 вересня відвідала судове засідання у справі МН17.
Під час візиту генпрокурорка зустрілася із представниками Державної прокуратури Королівства Нідерланди: генпрокурором Тео Хофстее та його заступником і керівником спільної слідчої групи у справі за фактом збиття Боїнгу рейсу МН17 Дігною ван Бутцелар.
Венедіктова зазначила, що при Офісі генпрокурора формується Міжнародна рада експертів з питань злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту та Україні потрібна підтримка нідерландських партнерів й колег із залучення фахівців з міжнародного гуманітарного права та військових експертів.
“Для мене це надзвичайна відповідальність, адже результатів розслідування у справі збиття літака в небі над Донбасом очікує весь світ…
Судові процеси щодо злочинів, вчинених в Україні в умовах збройного конфлікту – надзвичайно важливі. Також з нетерпінням очікуємо рішення Міжнародного кримінального суду про початок повноцінного розслідування воєнних злочинів на Донбасі та в Криму…
Попри відсутність доступу до території їх вчинення, ми рухаємось і на національному, і на міжнародному рівні”.
Раніше стало відомо, що рішення у справі про збитий над Донбасом рейс MH17 “Малайзійських авіаліній” винесуть у другій половині 2022 року.
У Нідерландах 6 вересня поновився судовий процес у справі MH17 – слово надали рідним і близьким загиблих, які мають намір розповісти суду про своє горе і наслідки катастрофи.
Цей процес уже назвали “історичним і безпрецедентним” – уперше в історії судочинства країни до суду звернуться понад 90 родичів загиблих. Це буде найемоційніший момент у слуханнях.