У Міністерстві закордонних справ Німеччини заявили, що переносять консульство з Дніпра у Львів. Також відомство запланувало зменшити кількість місії у Києві.
Про це йдеться в Твіттері МЗС Німеччини.
Відповідну заяву зробила очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок. Це трапилось 12 лютого.
«Ми залишимо наше посольство в Києві відкритим, проте скоротимо дислокований там дипломатичний персонал», – заявила Бербок.
Політикиня додала, що генеральне консульство з Дніпра перемістять до Львова. До речі, у Дніпрі воно розміщувалось з 2014 року. Перед цим було в Донецьку.
Окрім того, німецька міністерка заявила, що МЗС просить німців «розглянути можливість виїзду з країни». Зокрема упорадах щодо безпеки перебування в Україні мовиться:
- “напруга між Росією та Україною останніми днями продовжує зростати, при цьому спостерігається масштабна присутність і маневри російських військ поряд з українським кордоном;
- не можна виключати можливість військового конфлікту;
- якщо Ви перебуваєте в Україні, зважте, наскільки це обов’язково;
- якщо ні – краще залишити країну найближчим часом”.
Зазначимо, що наразі Берлін наполегливо радить громадянам Німеччини залишити Україну на тлі ескалації ситуації.
Про це йдеться у повідомленні в суботу в Твіттері Федерального міністерства закордонних справ ФРН, передає кореспондент Укрінформу.
«Німців, які там залишаються, просять розглянути можливість виїзду з країни», – йдеться у повідомленні.
У ньому такий заклик обгрунтовується тим, що напруга між Росією та Україною продовжує зростати останніми днями на тлі масової присутності та переміщення російських військових підрозділів поблизу кордонів України.
«Не можна виключати військовий конфлікт», – попереджає МЗС.
Дипломатичне відомство закликає співгромадян, які зараз перебувають в Україні, перевірити, чи є їхня присутність обов’язковою, і якщо ні, – залишити країну незабаром. МЗС радить слідкувати за міжнародними та місцевими ЗМІ та стежити за місцевими оголошеннями, а також зареєструватися в списку запобігання кризових ситуацій Федерального міністерства закордонних справ.
Напередодні речниця МЗС ФРН Андреа Зассе зазначила, що Берлін дуже уважно спостерігає за розвитком подій, відбувається постійне обговорення та оцінка ситуації з партнерами, проводяться регулярні засідання органу кризового менеджменту, в якому представлені різні відомства. Рішення американської сторони щодо поради громадянам США залишити Україну, також розглядається в цьому кризовому штабі.
«Ми готуємося до різних сценаріїв і можемо в будь-який момент у стислі строки посилити наші заходи, – сказала Зассе. – Щойно будуть ухвалені якісь рішення, журналістів негайно про них поінформують, запевнила дипломат».