Білоруський опозиціонер Світлана Тіхановська відповіла на питання німецьких журналістів. Політик висловилася про своє політичне майбутнє.
Опозиціонер назвала свою роль перехідної. Вона зізналася, що не бачить для себе політичного майбутнього. Ймовірно, Світлана Тіхановська піде з політики відразу після нових виборів глави Білорусії.
“Для мене це занадто складно”, – поділилася вона.
Також політик спростувала слова глави республіки Олександра Лукашенка про те, що акції протесту контролюються ззовні.
За її словами, президент не розуміє свій народ, не хоче почути його волю. Тіхановська закликала його вийти на відкритий діалог.
Екс-кандидат на пост глави Білорусі додала, що не може пробачити Лукашенко як особистість. Однак в разі приходу до влади Тіхановском дозволить йому спокійно піти, повідомляє її телеграм-канал. Вона не хоче, щоб політика судили.
Крім того, екс-кандидат в президенти Світлана Тіхановском впевнена, що діалог влади і опозиції про нові вибори в Білорусі – єдиний вихід з політичної кризи в країні.
На Zoom- прес-конференції екс-кандидат в президенти Світлана Тіхановська і члени створеного за її ініціативою Координаційної ради (КС) Павло Латушко і Ольга Ковалькова звернулися із закликом до білоруського правлячому режиму вступити в переговори про проведення нових президентських виборів – чесних і справедливих.
“Ми думаємо, що зараз найбільш вірогідний сценарій – це переговори на платформі ОБСЄ, куди входять країни, зацікавлені в ситуації в Білорусі, і країни, які важливі для Білорусі в якості медіаторів для ініціалізації переговорів з нашою владою і народом”, – заявила Тіхановском.
Як пояснив екс-дипломат Павло Латушко, крім того, що мандат ОБСЄ є найбільш ефективним на сьогоднішній день інструментом для виходу з цієї ситуації, також буде необхідна підтримка ключових партнерів. Такими партнерами Латушко назвав Францію, Німеччину, США і Росію.
Тіхановська подякувала ЄС за невизнання Олександра Лукашенка легітимним президентом:
“Лукашенко вже давно нелегітимний в очах білоруського народу, і визнання його нелегітимності з боку ЄС дуже і дуже важливо”.
У свою чергу, Латушко відзначив, що підтримка Кремлем Олександра Лукашенко в такій ситуації “фактично стимулює владу до насильства щодо білоруського народу”.
За словами Латушко, відсутність засудження політичних репресій в Білорусі з боку Кремля “впливає на імідж і Російської Федерації в найближчій і середньостроковій перспективі”.
“Ми, білоруси, зацікавлені мати дуже добрі відносини з РФ, я переконаний, що і російське суспільство в цьому зацікавлене”, – підкреслив він.