Завжди цікаво подивитись, хто відвідує Офіс Президента. Є люди, які бігають у непримітний дворик – з чорного входу до офісу, адже вони не хочуть “світитись”. Про це повідомляють “Наші гроші” на 24 каналі.

Там є довірена людина – друг президента. Інколи йому приносять важкі сумки, а далі до офісу бігає вже він. Журналісти Bihus.Info тривалий час спостерігали за двориком. Вони подивились, хто туди бігає розв’язувати питання.

Взимку журналісти робили розслідування, показували як депутати “Слуги народу” регулярно ходять в офіс перед голосуваннями. Показували, за що і в чиїх інтересах вони потім голосують (спойлер – в інтересах Ріната Ахметова, якого група обслуговувала). Потім Офіс Генпрокурора відкрив кримінальну справу щодо впливу на депутатів.

Бізнесмена Павлюка називають саме таким давнім другом Зеленського. А ще – відомим контрабандистом і керівником групи народних депутатів від “Слуги народу”.

“Я простий чоловік, займаюся сільським господарством”, – говорив Павлюк. От тільки депутатів у Павлюка, схоже, вирощувати виходить краще, ніж кукурудзу. Він займається цим ще з 2019 року.

Скандали, пов’язані з Павлюком, продовжилися і після виборів. Знову згадували вплив на митницю і почали згадувати вплив на депутатів. Зеленського це знову таки чомусь влаштовувало. В результаті в групі “простого чоловіка” опинилося приблизно 30 нардепів.

Під Новий рік журналісти зняли під офісом Павлюка чергу з нардепів, які приходили перед важливими голосуваннями, на яких вони, після візитів, синхронно як котики натискали потрібні кнопки. Але кнопки, які потрібні не Зеленському, а Ахметову.

Приїзд автомобіля ахметівського “Метінвесту” до офісу Павлюка в принципі остаточно зняв всі питання. А сам Павлюк, в перервах між зустрічами, не менш регулярно долав відрізок “мій офіс – офіс Зеленського”. Там йти приблизно 20 секунд.

Війни ОП “тріпали” конкурентів Павлюка, а от його вплив став тільки більшим. Буревії оминають цей дворик під ОП, а от журналісти-розслідувачі – ні. Після закінчення засідання Верховної Ради 28 квітня о 15:00 з офісу Павлюка вийшла народна депутатка “слуги” Маргарита Шол.

Шол – членкиня аграрного комітету, але є великі сумніви, що обговорювали рекордні надої чи план посівної. В той день парламент проголосував за основний документ земельної реформи. Шол – співавторка відповідного законопроєкту.

Одна з норм ухваленого законопроєкту звучить так: “З метою відокремлення таких об’єктів від санітарно-технічних зон від територій житлової забудови у межі забороняють будівництво об’єктів соціальної інфраструктури та інших об’єктів”. Зверніть увагу, її зачитав Сергій Бунін, який теж із групи Павлюка. Що ця теза означає на практиці?

Зв’язок Ахметова і земельної реформи

“Метінвест” Ріната Ахметова володіє величезними гірничо-збагачувальними комбінатами. Довкола – купа землі, так звані “санітарно-захисні зони”. Втрачати купу землі – не хочеться, а приватизувати їх – хочеться. Раніше зробити це було неможливо, а зараз “це дасть можливість для викупу ділянок та інших об’єктів нерухомого майна для розміщення гірничовидобувних зон, пов’язаних із виробництвом корисних копалин”.

Є ще одна цікава локація, де у Павлюка відбувались дуже дивні, законспіровані, важливі зустрічі. На стоянці готелю “Україна” 28 травня о 11:00 Павлюк когось довго чекав. Він приїхав на цю зустріч сам.

Нарешті до нього прийшов чоловік. Вони обмінялися декількома словами, посміялись. Потім почалось щось дивне: дивились разом в телефон, пішки ходили в різні боки стоянкою.

Таємничий юнак – Ян Марченко. Він – колишній помічник народного депутата Тараса Козака – найближчого соратника Віктора Медведчука. Наразі Козак через справу і санкції переховується, десь на лінії між Росією і Білоруссю.

Марченко близький і до самого Медведчука. Саме на нього оформлювалися фірми, які використовувалися в бізнес-імперії проросійського нардепа. На Яна Марченка був записаний і “Клуб Козак” – це структура, яка фактично захопила шматок заповідного Труханового острова в Києві під тренувальну базу для бодігардів Віктора Медведчука.

Журналісти роблять висновок, що Офіс Іллі Павлюка перетворився на політично-бізнесовий хаб. Часом здається, що туди ходить більше людей, ніж до Зеленського. Це люди з різних сфер, різних репутацій і з різним багажем.