У Мінську затримали главу страйкового комітету підприємства МАЗ.

Про це повідомляє російське агентство ТАСС.

Затримання голови страйкому МАЗу Євгена Бохвалова підтвердили в Головному управлінні внутрішніх справ Мінська.

«Він затриманий співробітниками міліції, обставини поки з’ясовуються. Про це буде повідомлено пізніше », – сказала офіційний представник Головного управління внутрішніх справ Мінська Наталя Ганусевич.

При цьому, як пише Euroradio, Керівництво Мінського автомобільного заводу почало звільняти працівників за участь у страйках, а співробітникам БілАЗа заборонили користуватися мобільними телефонами.

Першим з’явилося розпорядження про звільнення слюсаря механоскладальних робіт автоскладального цеху МАЗ, який не вийшов на зміну.

У документі зазначено, що робочого МАЗ звільнили за «систематичне невиконання трудових обов’язків без поважних причин».

За інформацією KYKY, керівництво БілАЗа заборонило працівникам користуватися мобільними телефонами для особистих потреб в робочий час, а також пересуватися по заводу «без необхідності».

Наказ містить нагадування про адміністративне і кримінальне покарання для працівників заводу за порушення трудової дисципліни.

Нагадаємо, що в Білорусі триває загальнонаціональний страйк і Всебелорусскій протест, які підтримали сотні підприємств по всій країні. Страйкують працівники БелАЗ, МАЗу, МЗКТ, МТЗ, БМЗ, МАПІД, «Белшіни», «Белнефтехіму», «Білоруськалій», «Нафтан», «Гродно Азоту» і сотні тисяч працівників інших підприємств.

Головні вимоги страйкуючих: відставка Лукашенко, звільнення політв’язнів, проведення нових вільних виборів.