Українська армія пішла в довгоочікуваний контрнаступ, зокрема, на німецьких танках Leopard. Західні аналітики констатували, що деякі операції відбулись краще, аніж на це сподівались. 

Про це пише видання The Wall Street Journal. 

Експерти згадали про штурм українськими захисниками Оріхова в Запорізькій області та зауважили, що за допомогою німецької техніки 21-ій механізованій бригаді вдалось знищити 2 лінії оборони з особового складу ворога. Власне, відбулось більше атак на цьому напрямку, ніж було заплановано. 

У The Wall Street Journal з посиланням на військового української армії заявили, що наші бійці просунулись в районі Великої Новосілки в Донецькій області: “Це тільки початок”, – констатував командир взводу ЗСУ. 

Літній наступ України може вирішити, чи вдасться країні викинути російські війська з певних ділянок майже 20% території України, що зараз окупована. Успішний наступ міг би спонукати Захід під проводом США продовжувати постачати Києву зброю та гроші, 
– написали аналітики. 

Вони також підкреслили, що цими тижнями українські війська, озброєні сучасною західною зброєю, мають шанс здійснити вирішальний подвиг у цій війні, що за своїми масштабами є найбільшою від часів Другої світової. 

Разом з тим аналітики сходяться на думці, що все ж нашим військам бракує підтримки від Заходу, зокрема, озброєння. Звісно, Збройні Сили намагаються мінімізувати втрати тих танків та артилерійських систем, що нам передали партнери, однак незначні пошкодження певних одиниць техніки все ж є. 
 
В свою чергу кореспондент ВВС Пол Адамс, який поспілкувався з військовим експертом, співзасновником і головою Українського центру безпеки і співробітництва Сергієм Кузаном прокоментував дискусії, які сьогодні точаться в інфопросторі з приводу початку довгоочікуваного контрнаступ ЗСУ. 

Експерт зазначив, що Україна проводить підготовчі операції, завдаючи артилерійських та ракетних ударів по ключових російських об’єктах матеріально-технічного постачання далеко за лінією фронту. За його словами, помітні зміни на фронті почалися від початку тижня, коли невеликі загони легкоброньованих українських частин вирушили відкритими полями до російських укріплень на півдні України. 

Однак вже у вівторок російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Повінь, яку спричинив цей теракт, унеможливила одну з військових операцій Києва, якої очікували загарбники, адже Україна неодноразово виявляла інтерес до цієї ділянки фронту. 

Водночас на схід від зони повені бойові дії продовжились із новою силою, розповів виданню Кузан. 

Також у статті зауважили, що українські чиновники, які зазвичай зберігають мовчання з приводу військових операцій, зробили низку натяків, що інтригують. Зокрема, заступниця міністра оборони Ганна Маляр стримано сказала, що російські війська “активно оборонялися” в районі міста Оріхів, приблизно за 65 км на південний схід від Запоріжжя. 

“Не секрет, що одна з наших головних цілей – перерізати сухопутний коридор, який живить все південне угруповання військ противника”, – сказав Кузан. 

Він зауважив, що контрнаступ вважатиметься успішним, коли українські війська зуміють прорватися до Азовського моря, у такий спосіб поставивши окупантів у вразливе становище – у повну залежність від ліній постачання через Кримський півострів. Єдине, що залишиться тоді українським військам – зруйнувати Керченський міст. 

“Це буде кінець. Але не варто розраховувати, що це станеться найближчим часом. На це знадобляться місяці”, – зазначив експерт 

Проте з планомірними діями ЗСУ це цілком можливо протягом певного періоду часу. І вже зараз українці бачать результати роботи українських захисників у вигляді деокупації декількох населених пунктів у Донецькій області.