На Донеччині Збройні Сили України здійснили несподіваний удар по опоненту, здійснюючи просування у напрямку населеного пункту Майорське. Військовий експерт Роман Світан повідомив, що загальний напрямок руху вказує на можливе наближення до міста Горлівка.

Торецьк, розташований на захід від, є стратегічно важливим пунктом для ЗСУ, оскільки з його висоти здійснюється вогневий контроль за напрямом. Згідно з припущенням Світана, просуваючись далі від Майорського до селища Гольмівський, можна буде говорити про контроль над північною частиною Горлівки.

«Такий рух став можливим завдяки міцному покриттю Горлівської агломерації. Цей напрямок є одним із двох найбільш перспективних, за якими сили оборони можуть оперувати взимку. Другим напрямком є ​​рух із Авдіївки у бік Донецька. В даний час російські війська здійснюють наступ на Авдіївку. Завдання ЗСУ полягає у стримуванні цього тиску та максимальному знищенні особового складу та військової техніки» – ділиться експерт.

За словами полковника ЗСУ у запасі, знищення росіян на території України та вихід на кордон 1991 року – це ще не буде кінцем війни.

Наступний крок – розвал Російської імперії. Навіть юридично неможливо буде вивести певні законодавчі акти та вступити до договірних відносин. А вивести п’ять областей із конституції Росії – вони вже не можуть апріорі.

Наразі відомо, що Сили оборони України мають успіх на Авдіївському напрямку, там вони контратакували ворога на північ від Авдіївського коксохімічного заводу. Українські бійці змусили російських окупантів відступити. Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни.

Українські сили контратакували під Авдіївкою 5 грудня і нещодавно провели підтверджений поступ вперед, зазначили аналітики. Так, ЗСУ контратакували на північ від Авдіївського коксохімічного заводу і змусили російські війська відступити з двох передових позицій. Однак російські війська все ж таки продовжують наступальні операції під Авдіївкою, зазначили в ISW. Геолокаційні кадри, опубліковані 5 грудня, вказують на те, що росіянам вдалося просунутися протягом ділянки залізничної лінії на північ від Авдіївського коксохіму на північному заході Авдіївки, заявили в ISW.

Водночас майор Нацгвардії Денис Нагорний розповідає, що окупанти зазнають шалених втрат, однак відступати не мають наміру.

«Позиції можуть переходити в день по декілька разів із рук в руки. Адже знищуються позиції безперервним вогнем противника, який сконцентрував багато артилерії нині на певних ділянках фронту», – сказав Нагорний.

З цим українська армія намагається боротися завдяки контрбатарейній боротьбі. Ворог, аби відволікти сили ЗСУ з Авдіївського напрямку, посилив штурми на Бахмутському. Мовиться про напрямки Андріївки, Кліщіївки, Хромового, Богданівки, Спірного та Білогорівки. При цьому окупанти активно застосовують підрозділи «Шторм-Z».

За ці втрати ворог не несе відповідальність перед своїм суспільством. Суспільство російське починає запитувати: «А де ділися їхні чоловіки?». По факту починають вилазити ті колосальні втрати, які несе Росія, – зазначив майор Нацгвардії.

Росіяни женуть власну піхоту на українські кулемети. Російські солдати йдуть по мінних полях, які самі ж наставили. А позаду ставлять загороджувальні загони, аби їхня піхота не відступала. Ворог заганяє своїх військових у пастку, аби мати хоч якийсь тактичний «успіх».