У погіршенні двосторонніх відносин Трамп звинувачує Конгрес, який затвердив закон про нові санкції проти РФ, передає Корупція.Інфо

Популярне: Засмагають біля “куп гною”. Мережу шокувало фото відпочивальників на кримському пляжі

Президент США Дональд Трамп звинувачує Конгрес в погіршенні відносин з Росією, викликаними новими американськими санкціями.

Ви можете подякувати Конгресу, тии же людям, які навіть не можуть дати нам охорону здоров'я (тут, ймовірно, йдеться про труднощі у президента США зі скасуванням закону "Про доступну охорону здоров'я" Obamacare)! ", – написав Трамп в" Твіттері ".

2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про нові санкції щодо Росії. Документ законодавчо закріплює діючі проти Росії санкції, створює механізм обов'язкового узгодження з Конгресом США можливого рішення президента США щодо ослаблення антиросійських санкцій, а також передбачає можливість введення санкцій проти державних підприємств РФ, що здійснюють операції в металургійній і гірничодобувній галузях і на залізничному транспорті.

 У зв'язку з цим в Європейській комісії відзначили, що при застосуванні будь-яких санкцій повинні бути враховані європейські інтереси. У разі, якщо цього не станеться, президент ЄК Жан-Клод Юнкер залишає за собою право вжити адекватних заходів.

Також якщо американські санкції поставлять в невигідне становище компанії Євросоюзу, які торгують з Росією в енергетичному секторі, ЄС готовий протягом кількох днів зробити відповідні кроки. У той же час Юнкер висловив задоволення у зв'язку з тим, що «в принципі законопроект був пом'якшений після того, як ЄС висловив свою стурбованість».

 «Я заявив на саміті G7 в Таормине і на саміті G20 в Гамбурзі: якщо американці продовжать (з прийняттям нових санкцій), ми будемо готові адекватно реагувати в лічені дні.

 В результаті значна частина передбачуваних санкцій проти Росії була знята », – констатував він. За словами Юнкера, в Конгресі США також переконані, що санкції будуть застосовані тільки після того, як пройдуть консультації з союзними країнами. Нагадаємо, раніше 98 з 100 членів Сенату США проголосували за новий пакет санкцій відносно Росії, Ірану і КНДР. Нові санкції передбачають штрафні заходи, в тому числі і для європейських компаній, які, зокрема, будуть співпрацювати з російським "Газпромом" в реалізації газопроводу "Північний потік-2".