Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник Збройних Сил України у запасі Роман Світан розкрив причини скарг російських військових. Ті плачуться на дурне керівництво та відмовляються наступати через шквальний вогонь ЗСУ. Зазначають, що останнім часом російські війська стикаються зі значними втратами, а також висловлюють незадоволення відсутністю карт мінних полів.
«Російське командування не надає карти мінних полів, оскільки вони просто не мають таких карт. Ця проблема стає ключовою в контексті мінування, тому що кожен підрозділ має стежку, але не карту. При русі підрозділи та переході від однієї стежки до іншої ніхто не передає карту мінних полів, оскільки такої просто не існує. Натомість можна лише вказати на стежку, пояснити, як проходити, на що орієнтуватися і де коштувати, а де ні» – ділиться експерт.
У результаті російські військові, відчуваючи страх перед мінами, минають територію надмірно, що ставить такі підрозділи у складне становище.
Нагадаємо, раніше речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов в ефірі також підтвердив, що керівництво армії РФ засекречують карти мінних полів в Україні, тому російські окупанти підриваються на власних мінах.
За його даними, у районі тимчасово окупованих Кринок Херсонської області один з підрозділів 810 морської піхоти російських військ відмовився виконувати наказ і йти на штурм позицій Сил оборони України.
Окупанти пояснили свою відмову відсутністю координації з артилерією, поганими погодними умовами та відсутністю розвідувальних даних, зазначив Ковальов.
Він зауважив, що штурмові дії також ускладнюють мінні загородження, встановлені самими окупантами.
«Карти цих мінних полів засекречені, а інформацію штурмовим підрозділам окупантів передається тільки за квадратами й без чітких координат», — наголосив речник.
Ковальов додав, що за місяць 810 бригада морської піхоти РФ втратила близько 50 військових через підрив на власних мінах.
Раніше Роман Світан поділився, окупанти фактично намагалися підпалити коксохімічний завод, оскільки там технологічні ланцюжки, що ще діють. Термін служби коксохімічних батарей становить приблизно 30 років, і перед початком війни там було запущено деякі процеси. Ці технологічні процеси вимагають значного часу для завершення.
Окупаційна армія РФ прагне захопити територію Авдіївського коксохімічного заводу, а тому направляє на штурм кадрових військових, зокрема спецпризначенців. Без цього підприємства росіяни не зможуть захопити Авдіївку.
Про це в ефірі українського медіа розповів начальник служби зв’язків з громадськістю 47-ї бригади Дмитро Лазуткін.
«Без зайняття коксохіму про Авдіївку вони можуть лише мріяти. Для них це приваблива ціль. Взяти коксохім буде дуже складно. Я не переконаний, що в них в них є такі сили, хоча їх дуже багато зосереджено. Але вони постійно несуть втрати», — каже військовий.
Лазуткін наголосив, що бригада постійно потребує різних типів безпілотників, зокрема і FPV-дронів. Ситуація на Авдіївському напрямку він називає стабільно важкою.
Водночас українські військові контролюють Авдіївський коксохімічний завод. Про це повідомляє 47-а окрема механізована бригада.
Окупанти роблять ставку на піхоту, місцями застосовують бронетехніку.
Воїни 47 окремої механізованої бригади разом із суміжними підрозділами ліквідовують окупантів. Росіяни зазнають втрат у великих масштабах.
Бійці також спростували чутки про нібито просування ворога на території Авдіївського коксохімічного заводу.
«Також ворог дуже активно, але безуспішно намагається потрапити на територію Авдіївського коксохіму. Завод контролюють Збройні Сили України», — повідомили захисники у Telegram.