На Бердянському напрямі основні бої йдуть в районі села Завітне Бажання.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов. Наша розвідка помітила, що частину військ командування окупантів почало відводити з цього населеного пункту. Вони прекрасно розуміють, що ЗСУ можуть його обійти, адже дорога на Старомлинівку є на зовсім іншому березі річки Мокрі Яли. Самі ці ландшафти агресори використовують задля своєї оборони. Однак ми на це уваги сильної не звертаємо.

Бої йдуть на підступах до Звітного Бажання, звертає увагу Жданов. Плюс наші війська по дорозі на Старомлинівку можуть просто обійти цей населений пункт. Він лишиться в напівоточенні. Наша розвідка на цей момент фіксує відведення частини сил армії агресора зі Звітного Бажання в район Старомлинівки. Окупанти готують там чергову лінію оборони. Вона вже, до слова, побудована, бійці ворожої армії просто заповнюють її військами з надією, що їм вдасться цю лінію втримати.

Також появився новий напрям. На Токмак. Там продовжуються, за даними Жданова, дуже важкі бої в районі і в самому селі Роботине. Ну і не секрет, що одна з наших бригад виклала відео евакуації населення. А це означає, що українські бійці вже центр Роботиного пройшли. А значить бої йдуть на Півдні міста і спостерігається відведення військ ворога.

Ми прекрасно усвідомлюємо, що в окупантів є невеличкий там резерв, з-поміж тих військ, що не ведуть бойові дії і є в резерві. Однак наш Генштаб сьогодні підтвердив успіх наших сил в районі Роботине. Йде оперативна робота і зачистка всього населеного пункту. Плюс тут додається евакуація цивільних.

Окупанти згрібають резерв, як каже Жданов, просто з усього, що можливо згребти і традиційно воюють шаблонно. Тому ми в очікуванні контратак. Завжди, як тільки ми їх вибиваємо звідкись, вони діють по методичці і контратакують через короткий проміжок часу в надії хоч якісь позиції зайняти. Однак як тільки ці спроби стають марними, ми наносимо їм поразку. І тоді ворог маленькими групами, по суті залишками армії, відступає.

Як підсумок Олег Жданов зазначає, що в Роботине і в Малій Токмачці, де за минулу добу ми також мали успіх, ми проводимо зачистку і очікуємо контратак противника зі спробами відбити втрачене. Хоча, на думку військового експерта, сил у окупантів все менше, тому проводити такого роду операції все складніше нашому ворогу.

Як відомо, стратегічними напрямками ударів України під час контрнаступу є Бердянськ і Мелітополь.

Таку думку висловив народний депутат, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки полковник СБУ Роман Костенко.

Він наголосив, що стратегічно українським військам потрібно вийти на рубіж Азовського моря, взяти під контроль частину Азовського моря, а Кримський міст знищити.

«Розрізати угруповання росіян на дві частини. Уражати порти, які перебувають на Чорному й Азовському морях — це вже економічна стратегія. Це нам дає великі перспективи. Звичайно, активні дії тривають на декількох напрямках. Там, де буде успіх, ЗСУ намагатиметься його розвивати», — підкреслив Костенко в етері Еспресо..

На його думку, війна переходить у нову фазу — «війну економік».

«Ми маємо розуміти свої ресурси, важливо вибити їхні ресурси. Це дозволить нашим військам більш успішно просуватися», — наголосив Костенко.