Президент Володимир Зеленський 24 червня підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони України про санкції проти ряду фізичних і юридичних осіб, зокрема олігарха Дмитра Фірташа і бізнесмена Павла Фукса.

Указ опублікований на сайті Офісу президента.

Санкції проти них введені на три роки. Вони передбачають, зокрема, блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України.

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про введення санкцій проти бізнесменів Дмитра Фірташа і Павла Фукса 18 червня. Секретар РНБО Олексій Данілов пояснив, що санкції проти Фірташа пов’язані з «його участю в титановому бізнесі».

«Це поставка сировини, яка потім йде — і це відстежено нашими розвідниками — на військові об’єкти РФ. І ми не можемо допустити, щоб це продовжувалося», — заявив Данілов.

Він відзначив, що, крім Фірташа, під санкції потрапили «ті підприємства, які безпосередньо афілійовані з ВПК РФ, які використовують цей титан саме у військовій сфері». Йдеться про російську державну корпорацію Ростех і виробника титану ВСМПО-Авісма.

Введення санкцій проти Фукса в РНБО пояснили його причетністю до незаконного отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні. Йдеться про ліцензії, які компанія Голден Деррік отримала в 2012—2013 роках. Фукс у відповідь заявив, що до цієї компанії відношення не має і цю інформацію «легко перевірити, користуючись відкритими джерелами».

Згідно з указом президента, крім Фірташа і Фукса, під санкції потрапив гендиректор Ростеха і голова ради директорів ВСМПО-АВІСМА Сергій Чемезов, а також кінцевий бенефіціар та заступник голови ради директорів ВСМПО-АВІСМА Михайло Шелков. Вони введені безстроково.

Всього за поданням Служби безпеки України санкції введені проти 538 фізичних та 540 юридичних осіб. Окремим указом Зеленський ввів в дію санкції РНБО проти 312 фізичних та 103 юридичних осіб, введені за поданням Кабміну.