На Авдіївському напрямку продовжуються інтенсивні бої, що розгортаються в районах населених пунктів Тоненьке, Орлівка і Бердичі Донецької області. Іншого варіанту, крім капітуляції в Шойгу нема. Адже за словами українського військового оглядача Дениса Поповича, російська армія ускладнює своє просування на цьому напрямку, і швидкого наступу, як очікували загарбники, не відбулося.

«На захід від Авдіївки відбуваються бої в населених пунктах Бердичі, Тоненьке, Орлівка. Там присутні російські війська, і бойовики намагаються атакувати населені пункти. Лінія фронту є динамічною, бо наступ російських військ відштовхується українськими військами. Можна стверджувати, що російська армія ускладнює своє просування на цьому напрямку. Вони зберігають потенціал, але не вдається досягти стрімкого просування, на яке розраховували окупанти після захоплення Авдіївки», — заявив Попович.

Оглядач також вказав, що тема Авдіївки поступово зникає з російських пропагандистських телеканалів через відсутність очікуваного ефекту.

«Це стає менш актуальною темою для російських пропагандистських телеканалів, тому що не відбулося того ефекту, на який вони розраховували», — додав він.

Попович зауважив, що російські окупанти зараз намагаються вирівняти лінію фронту, особливо в районі Роботино на Запорізькій ділянці фронту. Проте їм не вдається досягти своїх цілей, атакуючи під Роботино, де населений пункт перебуває під повним контролем української армії.

Ці події відбуваються в контексті 25-ї річниці вступу Польщі до НАТО, яку лідери обговорюють на зустрічі в Білому домі, підтверджуючи підтримку захисту України від російської агресії.

Армія Російської Федерації не планує використовувати так звані «м’ясні» штурми на Авдіївському напрямку без перерв. Згідно з повідомленням головного військового експерта Сергія Кузана під час інформаційного марафону, російські війська вже не можуть продовжувати наступ без зупинок через втрати резервів, призначених для досягнення Карлівки та Карлівського водосховища. Ці резерви були знищені ще під час штурму Авдіївки.

«Без перерв вони вже не зможуть цього зробити. Всі ті резерви, які були призначені, щоб дійти аж до Карлівки, до Карлівського водосховища, вони просто вже втрачені. Їх виводять окремими підрозділами звідти», — сказав Кузан.

Експерт додав, що цей процес триватиме кілька тижнів, і російська армія намагатиметься накопичити ресурси для подальших ударів.

Він також зазначив, що російські загарбники, сподіваючись дійти хоча б до водних перешкод, зупинилися на східному березі в районі сіл Бердичі, Семенівка та Орлівка.

Кузан вказав, що Сили оборони України активно будують фортифікаційні споруди, зокрема на Авдіївському напрямку, і підкреслив, що вся стратегія ведення війни залежить від будівництва фронтальних ресурсів та заплутування ворога щодо майбутнього наступу.

Додамо, що Авдіївський напрямок продовжує залишатися одним з найгарячіших на Донбасі, але тепер під загрозу опинився також і Покровський напрямок.

«Думаю, зараз вже слід говорити не тільки про Авдіївський напрямок, але і про Покровський напрямок. Оскільки загальна мета росіян зрозуміла – вони наступають в бік Покровська, це є їхньою найближчою метою для наступу. З меншими силами вони також наступають в напрямку Курахового з боку Мар’їнки. Все це», – повідомив експерт.

Жирохов також додав, що наступні кроки українських Сил оборони не обмежуються лише локальним конфліктом.

«Вибили російські підрозділи з якогось невеличкого населеного пункту, якого вже фактично не існує – так, це покращення тактичних позицій. Але про жодний наступ у тих умовах, у яких зараз перебуває українська армія, я б не став говорити», — додав експерт.