Співчутливе рукостискання між прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном та російським президентом Володимиром Путіним викликало різке засудження на міжнародній арені.

Прем’єр-міністрка Естонії Кая Каллас висловила своє глибоке обурення та розчарування після того, як побачила знімки цієї зустрічі.

 «Як можна потиснути руку злочинцю, який веде загарбницьку війну, особливо прийшовши з країни, яка має таку історію, як Угорщина? Те, що сталося в Угорщині, те, що там зробили росіяни, не таке вже й далеке минуле», — підкреслила Каллас.

Вона нагадала про угорське повстання 1956 року, коли радянські танки та війська придушили національне прагнення угорців до свободи та незалежності. Тоді, від рук радянської армії загинули тисячі невинних угорців. Естонська прем’єрка зазначила, що це суперечить логіці, враховуючи гірку історію взаємовідносин Будапешта з Москвою.

Зустріч Орбана та Путіна була неприємним сюрпризом для Європи, яка очікує солідарності та єдності в санкційній політиці проти Росії. 

Нагадуємо, 18 жовтня столиця Китаю, Пекін, стала місцем провокаційної зустрічі між проросійським прем’єром Угорщини Віктором Орбаном та російським диктатором Володимиром Путіним. Однією з тем переговорів стала війна на сході України, яку Орбан публічно назвав лише «воєнною операцією», знову підтримуючи позицію Кремля і його спроби мінімізувати агресію проти сусідньої держави.

Підтримуючи кремлівські наративи, угорський лідер прагнув, схоже, задобрити свого російського «друга». Однак його заява зустрілася зі скепсисом та обуренням на міжнародному рівні.

Після обговорення його дій та коментарів, Гергей Гуяш, керівник адміністрації угорського уряду, спробував виправдати свого шефа, посилаючись на факт, що президент США Джо Байден також мав зустрічі з Путіним. Однак міжнародні спостерігачі підкреслили, що контекст зустрічей і висловлювань двох лідерів дуже відрізняється.