Уже в жовтні 2016 року в Україні неоплаченими залишилися 45% платіжок за ЖКП, передає Корупція.Інфо

На кінець 2016 року комунальний борг українців зріс і склав за результатами грудня 20 млрд 175 млн грн.

Це майже два річних бюджети такого міста, як Дніпро. У минулому році вже був прецедент, коли в Луцьку за несплату комунальних послуг суд забрав квартиру. Подібні процеси готуються в ряді великих міст щодо найбільш злісних неплатників і зараз.

Серед завзятих боржників чимало людей, що мають можливість оплачувати комунальні послуги, але користуються юридичної лазівкою – затягуючи судові процеси, вони намагаються домогтися того, щоб минув термін позовної давності, так як за борги, старше трьох років платити нібито вже не потрібно. Насправді ж це помилкове переконання, кажуть фахівці. Термін позовної давно може встановити лише суд, до того ж це не означає списання боргу – він все одно залишається.

Реструктуризацію боргів за комунальні послуги можна розтягнути на 4 роки – так борги будуть гаситися частинами і без додаткових штрафів, але цією можливістю скористалися лише 24 тисячі домовласників по всій Україні. Найчастіше люди не платять за тепло, електрику та гарячу воду. Якщо за борг по світу можна відключити квартиру, то відрізати від теплопостачання вкрай важко. Тому в Дніпрі вирішили вчинити простіше – стали блокувати злісним боржникам виїзд за кордон. У 2016 році так не змогли покинути Україну 350 боржників, які в результаті все заплатили за рахунками, поділився заступник мера Дніпра Михайло Лисенко.

Тим же боржникам, які не літають за кордон, загрожують судові розгляди. Причому після передачі справи до суду сума виплати буде рости за рахунок додаткових штрафів та судового збору. Якщо є зарплата, пенсія або стипендія, борги будуть віднімати з них. Якщо ж цих сум буде мало – можуть прийти заарештувати, описувати і вилучати майно. Причому виконавча служба матиме право навіть зламувати двері в квартиру.

Якщо ваш борг побутовою технікою не покривається, то під загрозою опиняється і житло – після того, як сума боргу перевищить 10 мінімальних зарплат (з січня 2017 року ця 32 тисячі грн), під арештом може виявитися і сама квартира. Якщо справа дійде до суду, то квартиру можуть забрати для примусового продажу, щоб за рахунок отриманих грошей погасити борг за ЖКП, а решту грошей залишаться колишнім власникам житла.