Колишній «народний мер» Горлівки на Донеччині Едуард Матюха повернувся на підконтрольну Україні територію, бо є українським розвідником і працював 5 років серед бойовиків.

 “Я є розвідником Головного управління розвідки Міністерства оборони України”, – зазначив Матюха

Про це йдеться у сюжеті «ТСН.тиждень», цю інформацію в ефірі підтвердив представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Вадим Скибицький.

«Дійсно, Едуард — це та людина, яка надавала необхідну інформацію про реальну ситуацію на окупованих територіях», — сказав Скибицький.

Матюха нетривалий час був «народним мером» Горлівки, але пішов з цієї посади через суперечки бойовиків. Розвідник каже, що це й було його завдання — посварити їх. Згодом він став першим секретарем міського комітету «Компартії» так званої «ДНР».

Протягом 5 років Матюха перебував на території ОРДЛО і вдавав, що підтримує бойовиків.

Розвідник заявляє, що скандальний сайт “Миротворець” було створено з його подачі. На сайті він описаний як “посібник окупантів, “народний мер” Горлівки”.

У сюжеті зазначається, що Горлівку він очолював недовго, бо навколо нього спалахнув конфлікт між окупантами, що й було завданням від ГУР.

Матюха розповів, що збирав інформацію про злочини Росії та заводив контакти з російськими комуністами. За його словами, проросійські невизнані анклави (Абхазія, Північна Осетія, Придністров’я, «ДНР» і «ЛНР») координуються Кремлем через КПРФ, у партії навіть є відповідальна за це людина — депутат Тайсан Казбек Кучуковіч.

Зазначається, що з Тайсаєвим та іншими комуністами Матюха формував “гумконвої” РФ для Донбасу, і дізнався, що одне з їхніх завдань – відправляти готівку бойовикам.

Матюха також заявив, що йому було поставлено завдання зібрати на території Горлівки 1100 підписів під так званим зверненням мешканців ОРДЛО про незалежність від України.

Пряма мова: “Списки створювалися одним простим шляхом – як це робилося завжди на території Донецької області та РФ. Береться 2-3 ручки, вставляються туди різні пальчики обох рук та пишуться різними почерками та кольорами”.

Загалом Матюха збирав свідчення про участь Росії та Кремля у війні на Донбасі.