Центр протидії дезінформації при РНБО України попереджає про можливі інформаційні провокації, спрямовані на перенаправлення мігрантів на українсько-білоруську ділянку кордону.
Центр зазначає, що згідно з інформацією, поширеною Міністерством внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща, з-поміж біженців, які знаходяться поблизу польського кодону, розповсюджуються чутки про нібито готовність Німеччини прийняти біженців та про нібито ухвалені для цього логістичні рішення: “Що до них приїдуть автобуси з Німеччини, а Польща їх пропустить”.
Представники польської влади спростовують цю інформацію як таку, що спрямована на підбурювання мігрантів до штурму польського кордону, і застерігають від непродуманих дій.
Водночас “BBC News. Русская служба” повідомляє, що для нівелювання поширення дезінформації серед мігрантів на усі непольські номери мобільних телефонів, що знаходяться у прикордонній зоні, надсилаються смс-повідомлення із закликом не вірити цим чуткам: “Польський кордон є добре захищений”. Такі ж самі повідомлення дублюються гучномовцями на прикордонних пунктах пропуску.
Українські фахівці прогнозують, що схожа тактика провокування може бути застосована в напрямі українсько-білоруського кордону.
“Зокрема не виключена інформаційна провокація, що деякі країни-сусіди України нібито готові прийняти біженців, яким потрібно лише перетнути територію України.
З огляду на ситуацію, що склалася, ЦПД направила рекомендації відповідним органам влади щодо необхідності завчасно вжити профілактичних заходів, зокрема сформулювати повідомлення англійською, арабською та іншими мовами з інформацією про норми вітчизняного законодавства, що регулюють міграційні питання, та правові наслідки незаконного перетину кордону.
Повідомлення мають бути призначені для превентивного інформування осіб, які можуть намагатися незаконно перетнути українсько-білоруський кордон”, – йдеться у повідомленні.
З огляду на ситуацію, що склалася, ЦПД направила рекомендації відповідним органам влади щодо необхідності завчасно вжити профілактичних заходів, зокрема сформулювати повідомлення англійською, арабською та іншими мовами з інформацією про норми вітчизняного законодавства, що регулюють міграційні питання, та правові наслідки незаконного перетину кордону. Повідомлення мають бути призначені для превентивного інформування осіб, які можуть намагатися незаконно перетнути українсько-білоруський кордон.
Нагадаємо, що раніше засідання РНБО відбулось на тлі міграційної кризи, яка виникла на кордоні Білорусі з Польщею та Литвою. Там зібралися близько двох тисяч мігрантів з Близького Сходу та Африки, які мріють потрапити до ЄС.
Влада Польщі, Литви та ЄС звинувачують Білорусь в організації кризи на кордонах.
Лідер Білорусі Олександр Лукашенко заперечує, що переправляючи людей через кордон, він мститься Європейському Союзу за санкції.
Співрозмовники ВВС News Україна в прикордонній службі розповіли, що Україна вже активно посилює прикордонні загони у межових з Білоруссю областях.
Тим часом представник правлячої партії у Німеччини запропонував розмістити мігрантів з білоруського кордону в Україні на час розгляду їхніх прохань про притулок.
У цей же час секретар РНБО Олексій Данілов жорстко на неї відповів.
«У нас на засіданні РНБО розглядали заяву Шмідта. У нас є пропозиція до соціал-демократів (Німеччини – ред.) взяти до себе додому по 2, по 3, по 5, скажімо, мігрантів. Якщо там є місце в Бундестазі, в кабінетах, нехай вони беруть їх до себе, і нехай вони там знаходяться. З якого переляку ми їх маємо брати до себе, якщо німці про них мають дбати?», – заявив тоді Данілов.
Окрім того, варто підкремлити, що сьогодні Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до закону України “Про Державну прикордонну службу України” щодо вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України (№5232).