Топ-скандал дня із Порошенком не вщухає. З’явилися шокуючі подробиці. Дійшло до таких собі “проривів” та порваних піджаків.

Клопотання про запобіжний захід п’ятому президенту України Петру Порошенку буде доправлено до суду або 10 червня, або 11 червня.

Про це під час брифінгу, який транслювавали українські телеканали, заявила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

“Буде, звичайно запобіжний захід, тому що це передбачено… Враховуючи, що ви бачите, як це все відбувається, це буде вже клопотання до суду про запобіжний захід або сьогодні 10 червня, або завтра. Ми це зробимо обов’язково у швидкий термін.

Крім того, все ж таки потрібен допит як підозрюваного вже, це необхідна процесуальна дія. Крім того, я думаю, ще пару клопотань я додам після сьогоднішнього заходу, подивимося”, – сказала Венедіктова.

За її словами, наразі проти експрезидента зареєстровано 22 провадження.

“Якщо я зараз не помиляюся, 17 справ було внесено у ЄРДР попереднім генеральним прокурором, і я вже внесла у ЄРДР, мені здається, ще по рішенню суду, ще внесла 5 внесла у ЄРДР. Більшість з них там все ж таки по рішенню суду.

Йому повідомлено про підозру при понятих, під відео. Звичайно, якби він взяв папери, була б трошки інша історія, але я вам хочу сказати, що це не перший випадок і не останній випадок, коли таким чином вручається підозра. Як правило, люди біжать від підозри, така практика людська. Тому далі ми рухаємося процесуально, нічого нового чи неочікуваного у нас не відбулося. Люди не так часто поводяться гідно”, – зауважила Венедіктова.

Також генеральний прокурор України Ірина Венедіктова поскаржилась на “активних” народних депутатів з групи підтримки Петра Порошенка, які порвали піджаки охороні.

“Коли до мене з’явився Петро Олексійович як свідок з групою підтримки, проголошуючи, що “дайте ж мені підозру, дайте мені підозру”, по-перше, ця підозра знаходилася у матеріалах кримінального провадження у ДБР.

По-друге, повторна дія може призвести якраз до оскарження, тому що повторне вручення підозри не передбачене КПК. А ми мусимо працювати лише у межах КПК”, – сказала Венедіктова.

Також вона зауважила, що речі, які стосуються “нормального, цивілізованого підходу до проведення слідчих дій чи допитів, у нас відбувається, як дійство. У нас відкриваються картини, музеї”. Вона уточнила, що м’який тролінг – це прекрасно, але “або до походу до слідчого, або після, але в жодному разі не замість”.

Окрім цього, генеральний прокурор розповіла про зустріч із народними депутатами, які навідалися сьогодні до її кабінету, однак вчинили це не цивілізованим способом.