Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка закликав підприємців не «грати на психології людей», в яких ще є залишок пострадянського дефіциту та страх голоду, який сколихнув Україну в 1932-1933 роках і не підігрівати попит різними «маркетинговими штучками»
«Сьогодні товарів є абсолютно достатньо. Якщо покупець хоче зробити запас, він має на це право. Не хочу, щоб за результатами антимонопольного дослідження, яке я призначив провести, було виявлено зловживання підприємців. Щоб не сталось так, що якась торгова мережа піде з Львівщини», – зазначив Олег Синютка.
Також додав, що потрібно подолати емоційну ситуацію, котра виникла на продовольчому ринку і не хоче стати учасником провокативних дій, котрі є продовженням російсько-українського конфлікту.
Антимонопольний комітет Львівщини почав розслідування щодо можливих фактів зловживання підприємців.
«Цінова політика, може свідчити про зловживання, не виключено, що постачальниками», – каже Андрій Бесараба, голова Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
Директор з розвитку ТМ «Барвінок» Ігор Кондрат підтвердив, що ажіотаж на товари присутній, найбільше на борошно, крупи, олію, цукор. Проте мережа забезпечена залишками в середньому на 2-3 дні. Такий ажіотаж вважає тимчасовим, звертається до громадян з проханням не скуповувати величезні обсяги продукції. «Продукти харчування – не є предметом для заощадження. Це не долари. Потрібно зберігати спокій».
«Глобальної кризи та нехватки продуктів харчування немає»- наголосив генеральний директор компанії ТзОВ ТВК “ЛьвівХолод” Пастущак Ігор Михайлович. Вважає однією з причин ажіотажу те, що постачальники не змогли зорієнтуватися вчасно з тими об´ємами, які могли відвантажувати, розподільчі центри також були перевантажені, тому що потрібно було відпускати за коротший проміжок часу більше продукції. Динаміка цін на товари з кожним днем підвищується. Залишок олії «ЛьвівХолод» становить 15000 пляшок. За січень 2015 року обсяг продаж становить приблизно 35-40 тонн олії.
Як повідомили підприємці, на Сихівському хлібокомбінаті у запасі є понад 1000 тонн пшениці, а ТОВ «Радехівський цукор» має приблизно 30000 тонн цукру.