Міоноборони Німеччини відмовилося надавати Україні 200 БТР Fuchs

Німецький опозиційний блок ХДС/ХСС запропонував передати Україні 200 бронетранспортерів Fuchs зі складів бундесверу, але Міністерство оборони Німеччини виступило категорично проти, назвавши це грабежем. Про це повідомило німецьке агентство dpa.

“Ми підтримуємо Україну як можемо, але мусимо зберегти здатність Німеччини захистити себе”, – заявила у четвер, 7 липня, міністерка Крістін Ламбрехт.

“Тому це безвідповідально – хотіти грабувати Бундесвер, особливо у наш час, та ігнорувати військові поради генерального інспектора”, – додала вона.

Генерал Ебергард Зорн, який виконує функції генерального інспектора збройних сил Німеччини, напередодні заявив, що не бачить можливості передати Україні бронетехніку.

Депутати від ХДС у своїй ініціативі посилаються на квітневе рішення Бундестагу про постачання тяжкого озброєння до України.

“Українська армія потребує швидкого постачання надійних засобів, які можна було б одразу використовувати на передовій. Такі засоби є на озброєнні Бундесвера і мають бути зняті з використання Бундесвером – це бронетранспортер Fuchs”, – заявили у ХДС.

На озброєнні Німеччини є понад 800 БТР TPz 1 Fuchs в різних модифікаціях – від мобільних радарів до медичних машин. За словами генерала Зорна, німецька армія не може собі дозволити передати навіть частину цих БТР.

TPz 1 Fuchs (“Лис”) – колісний бронетранспортер, який був розроблений Daimler-Benz, а випускався з 1979 року на заводі Rheinstahl Wehrtechnik (зараз – Rheinmetall).

У червні 2022 року посол Андрій Мельник заявив, що Україна чекає від Берліна зелене світло на закупівлю в Німеччині 100 нових самохідних артилерійських гаубиць Рanzerhaubitze 2000, 10 комплексів протиповітряної оборони IRIS-T, а також на постачання озброєнь із резервів Бундесверу – “хоча б частини з близько 800 одиниць БТР Fuchs, 325 танків Leopard-2 або 380 БМП Marder”.

Він уточнив, щодо САУ “відповідну пропозицію” від німецької промисловості вже отримано: справа за дозволом німецького уряду.

“Я сподіваюся на підтримку з боку Берліна в закупівлі наступних 10 стаціонарних систем ППО IRIS-T. <…> До речі, навіть у бундесверу немає поки що такої ППО”, – уточнив дипломат.

Контракт на закупівлю першого комплексу ППО був на суму 178 млн євро (причому коштом німецького уряду). “За це окрема подяка канцлеру Шольцу”, – сказав Мельник.

Він сказав, що Україна розуміє обмежені можливості бундесверу після багатьох років економії, але переконаний, що Берлін може продовжити постачати озброєння зі складів армії без зниження обороноздатності країни.

“Ми маємо інсайдерську інформацію. Ніщо не заважає Берліну ухвалити рішення щодо направлення ЗСУ хоча б частини з близько 800 одиниць БТР Fuchs, 325 танків Leopard-2 або 380 БМП Marder”, – перерахував Мельник, додавши, що сподівається, що Берлін надасть Україні “максимально можливу військову допомогу, зокрема з власних резервів”.

На відміну від Німеччини Франція пообіцяла передати Україні значну кількість БТР.

Франція поставить Україні значну кількість бронетранспортерів типу VAB та може дати українцям протикорабельні ракети. Про це в інтерв’ю Le Parisien повідомив міністр Збройних Сил Франції Себастьєн Лекорню, передає CNN.

“Щоб швидко пересуватися в районах, які перебувають під обстрілом противника, арміям потрібна бронетехніка. Франція поставить у значних кількостях транспортні машини цього типу VAB, які також мають озброєння”, – сказав він.

Міністр не уточнив, коли Франція зможе поставити ці БТР. Водночас він додав, що Париж також вивчає можливість постачання протикорабельних ракет Exocet французького виробництва.

VAB (абревіатура – броньована машина переднього краю) – це колісний бронетранспортер та машина підтримки. Він був розроблений на початку 1970-х років французькими виробниками Saviem та Renault і вперше використаний у 1976 році.

 

Давно хотіли познайомитись зі світом криптовалют, але не знаєте з чого почати? Корупція.Інфо створює власний крипто канал Крипто.Інфо Та проводить розіграш 1000 гривень серед нових підписників. ПІДПИСУЙСЯ!