Рада має намір змінити норми КПК щодо експертизи причин смерті, передає Корупція.Інфо.

Положення, які планують відмінити, парламент ухвалив разом зі змінами до процесуальних кодексів

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 8116 щодо підстав проведення експертизи. За з третього разу проголосували 235 народних депутатів.

Популярне: "Кривава революція, лист Путіну та постачальник зброї": Надія Савченко розкрила свої таємниці прямо в залі суду

Що змінить документ, описав нардеп від "Народного фронту", секретар комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Антон Геращенко.

"Зараз по кожній експертизі слідчий повинен звертатися до суду, а не прямо до експерта, як це було раніше. Це призводить до того, що, наприклад, якщо загинула людина і є ознаки того, що вона загинула насильницьким шляхом, раніше слідчий міг звернутися до експерта в той же день, а той наступного дня дати свою експертизу. Сьогодні слідчі звертаються до судді, це займає 5-7 днів. Тіло людини, яке хочуть поховати рідні, перебуває у моргу, який не завжди обладнано для цього", – сказав Геращенко.

З голосу внесли поправку, яку озвучила нардеп від РПЛ, представник того ж комітету Тетяна Юзькова: "Ми пропонуємо у ст. 243 КПК у ч. 3 виключити останній пункт, який визначає обов’язковість призначення судово-медичної експертизи при встановленні причин смерті. Ми проголосуємо за це. У такому випадку ми вирішимо питання щодо встановлення і термінів проведення судово-медичної експертизи трупів".

Нагадаємо, це не перший випадок, коли депутати змушені відміняти норми, ухвалені разом зі змінами до процесуальних кодексів, – закон № 2147-VIII, який називали одним з найбільших законів Ради, адже в ньому було понад 700 сторінок. Депутати розглядали тисячі поправок до нього кілька тижнів, але перед голосуванням так само вносили поправки з голосу. Найбільш скандальними стали поправки нардепа від Радикальної партії Андрія Лозового.