Екс-радник Кернеса "таємно" очолив поліцію Черкаської області.

Екс-начальник поліції Кривого Рогу Валерій Лютий очолив управління поліції Черкаської області.

Про це пише прес-служба Головного управління Національної поліції в Черкаській області, повідомляє Корупція. Інфо

Представлення Лютого особовому складу відбулося 24 грудня за участі в.о. керівника Нацполіції Вадима Трояна без попередніх анонсів.

Повідомлень про призначення і представлення Лютого на сайті Нацполіції нині немає, проте його прізвище значиться в списку керівників територіальних органів поліції.

"Під час заслуховування ситуації з низки кримінальних проваджень було повідомлено особовому складу, що керівництво Нацполіції ухвалило рішення про призначення Валерія Лютого керівником Головного управління Нацполіції в Черкаській області. Коли його хотіли призначати в листопаді, виникли питання про схвалення призначення Лютого громадськістю. Тому наказ про його призначення призупинили", – розповів спікер ГУНП у Черкаській області Дмитро Грищенко.

Він додав, що пізніше нібито були проведені консультації з громадськістю, після яких все ж ухвалили рішення, що Лютий буде очолювати ГУ Нацполіції в Черкаській області.

Лютий працює в органах внутрішніх справ із 1985 року. У різний час він займав посади начальника ДАІ Харкова і Харківської області, заступника начальника ГУ МВС у Харківській області. У 2010 році Лютий пішов із МВС на пенсію, а в 2013-му – став радником мера Харкова Геннадія Кернеса з питань транспорту.

У листопаді, після того, як стало відомо, що Лютого планують призначити головою облуправління Нацполіції, черкаські активісти звернулися до голови МВС Арсена Авакова та заявили, що виступають категорично проти його призначення.

У своєму зверненні активісти звернули увагу, що за результатами атестації Лютий був рекомендований на пониження в посаді через низькі бали, отримані на тестуванні.

"Ця людина була радником одіозного мера Харкова Геннадія Кернеса, який на виборах у Кривому Розі сприяв фальсифікації на користь представника "Опоблоку" Юрія Вілкула, а будь-яких успіхів у боротьбі зі злочинністю громадськість Кривого Рогу не бачить", – заявили активісти.

Екс-голова Нацполіції Хатія Деканоїдзе пообіцяла відреагувати на ситуацію з призначенням нового голови Нацполіціі в Черкаській області, взявши до уваги думку громадськості.