Сполучені Штати офіційно схвалили передачу Україні першої партії танків Abrams.

Про це журналістам на брифінгу в понеділок заявив помічник міністра оборони США з питань закупівель Даг Буш.

За словами посадовця Пентагону, перші танки Abrams “уже готові” до відправлення в Україну.

“Тепер вони мають потрапити до Європи, а потім до України, разом з усім, що до них додається. Боєприпаси, запчастини, паливне обладнання, ремонтні засоби. Тобто це не просто танки, це повний пакет, який йде разом з ними. Це все ще в процесі”, – пояснив він.

Зазначимо, США розпочали навчання українців на танках у травні в Німеччині. Навчання планують завершити до кінця літа.

Наразі українці тренуються в Німеччині на спеціально обладнаних танках, а обіцяні Abrams перебувають на ремонті.

За словами двох високопосадовців Сухопутних військ США в Європі і Африці, зараз 200 українців проходять третій тиждень навчань з 12-тижневого плану підготовки.

Наразі вони відпрацьовують індивідуальні навички, а потім перейдуть до тренувань у складі різних підрозділів, кульмінацією яких стануть навчання на рівні батальйону.

Один з американських офіцерів розповів, що США спостерігають за початком контрнаступу України, коли в бій вступають деякі з підготовлених у Штатах бригад.

За його словами, США звертають увагу на те, які зміни можуть бути внесені до програми підготовки в майбутньому.

Також міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в розмові з державним секретарем США Ентоні Блінкеном висловив подяку США за вже надану військову допомогу і закликав надати ATACMS для посилення далекобійних можливостей України.

“У нашій телефонній розмові Ентоні Блінкен і я обговорили подальші кроки з розширення глобальної підтримки Формули миру та рішення щодо розширення експорту зерна. Я подякував США за всю надану допомогу та наголосив на необхідності надання ATACMS для посилення далекобійних спроможностей України”, – написав Кулеба у твіттері.

Зі свого боку Блінкен за результатами розмови наголосив, що США, як і раніше, віддані підтримці України в її захисті від російської агресії.

“Поговорив із Дмитром Кулебою про заходи безпеки, розмови в Джидді, Саудівській Аравії про справедливий і сталий мир в Україні, а також про розвиток контрнаступальних зусиль України. Ми, як і раніше, віддані підтримці України в її захисті від російської агресії”, – написав Блінкен у твіттері.

Армійські тактичні ракетні системи ATACMS – це ракети класу “земля-земля” з дальністю близько 300 кілометрів, що приблизно в чотири рази більше, ніж ракети, які використовуються мобільними системами HIMARS, які США почали надсилати в Україну минулого року. Для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які Україна використовує у захисті території від Росії.

Раніше в адміністрації президента Сполучених Штатів Джо Байдена заявляли, що не надаватимуть Україні оперативно-тактичні ракетні комплекси ATACMS, адже у США немає їх достатньої кількості.

Водночас президент України Володимир Зеленський після цього заявляв, що вже знімається табу щодо постачання далекобійних ракет Україні.

Раніше Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США ухвалив проєкт резолюції, який закликає уряд США надати Україні далекобійні ракети ATACMS.