Політологи пояснюють, чому Володимиру Зеленському продовжують довіряти, а Ігоря Смешка знову стали більше підтримувати. Також експерти розповіли, чи нові рейтинги вплинуть на місцеві вибори в Україні.
Київський міжнародний інститут соціології опублікував нові рейтинги. Дослідження показали, що українці все ще довіряють президенту Володимиру Зеленському. Він лишається лідером серед політиків
Політолог Ігор Рейтерович у коментарі для сайту 24 каналу пояснив, що люди розділяють президента та його політичну силу, ставляться до них по-різному.
У Зеленського динаміка краща. Можна навіть говорити, що він збільшив підтримку, якщо дивитись на відсоток тих, хто визначився з вибором, підкреслив Ігор Рейтерович.
Останні дослідження показали, що у президента наразі немає конкурента, який би міг з ним позмагатися. Причин тут декілька, наголосив політолог.
“По-перше, значною мірою зберігається інерція його виборців. Ті, хто голосував за Зеленського рік назад, ще плекають надії й готові видати йому новий кредит довіри на певний період. Для зневіри минуло замало часу”,– сказав Рейтерович.
Невдачі пояснюють тим, що систему важко зламати, а опозиційні сили заважають це робити й кадрів не вистачає, зауважив експерт.
З ним погоджується політолог Олег Саакян. У коментарі для сайту він сказав, що люди в Зеленському продовжують бачити того самого хлопця з народу, за якого голосували.
Президент не розчарував свого виборця за цей період, підкреслив політолог.
Друга причина високого рейтингу Зеленського – відсутність адекватного опонента, який би мав невисокий антирейтинг.
У соціологічному досліджені разом з Зеленським були представлені політики старої генерації – Порошенко, Тимошенко, Бойко, Медведчук та інші. На їх фоні президент зберігає образ нового обличчя.
Саме на протестній хвилі, яка була спрямована проти цих старих політиків Зеленський отримав перемогу. Тому відповідно вони сприймаються у порівнянні з президентом негативно,– заявив Олег Саакян.
Ігор Смешко знову з’явився у списку тих, хто б отримав доволі високу підтримку у виборців. Його партія “Сила і Честь” мала би непогані шанси пройти у Верховну Раду, якби вибори відбулись у квітні 2020 року.
Політолог Олег Саакян пояснив, що насправді нічого надзвичайного у такому рейтингу немає. Смешко займає нішу, якою у свій час користувались Віктор Ющенко та Анатолій Гриценко – це такий собі консервативний, зважений дядько-державник. Він є представником старої політичної еліти, але вважається незаплямованим.
Запит на такого політика завжди присутній в суспільстві, сказав Олег Саакян. З ним погоджується Ігор Рейтерович.
“Смешко намагається грати роль альтернативи, не зовсім нового обличчя, але якби професійного й порядного, хоч із специфічним минулим”,– підкреслив політолог.
Також Рейтерович наголошує, що левова частина рейтингу Смешка – це заслуга Дмитра Гордона, який є його промоутером. Журналіст, використовуючи власну інформаційну платформу й перебуваючи на ефірах інших ЗМІ, завжди рекламує Ігоря Смешка. Аудиторія Гордона, це і є 4-6 відсотків, які час від часу з’являються у партії Смешка.